Od samotného počátku, kdy jí na podzim loňského roku byla potvrzen nález zhoubného nádoru prsu, se své zákeřné nemoci postavila čelem. Nezastavily ji ani dvě kola silných chemoterapií, kterými v současné době prochází.

Dcera DádyPatrasové (63) a Felixe Slováčka (76) si nehraje na oběť, nenechala se převálcovat a naopak jede naplno, vystupuje, hraje, natáčí. Chce tím jít příkladem i ostatním pacientkám.

„Snažím se být pozitivní a ne vždy je to jednoduché, ale poslouchám své tělo, a pokud jsem unavená, tak si třeba lehnu. Nejdůležitější asi je se z toho nepo...,“ svěřila Blesku hvězda Ordinace v růžové zahradě 2. 

Když se měla ambasadorka Avon pochodu Andrea Chaloupková (35) rozhodnout, kdo by se měl stát tváří letošního ročníku, měla jasno. „Neznali jsme se osobně, ale když jsem přemýšlela, koho oslovit, Anička byla mou jednoznačně první volbou,“ prozradila Blesku blogerka a modelka, která sama s rakovinou prsu již několik let bojuje.

„Sebrala jsem odvahu, zeptala se a ona okamžitě souhlasila! Víte, myslím, že rakovina hodně bere, ale také dává. A mezi námi díky tomu vzniklo přátelství, za což jsem moc vděčná,“ popsala maminka šestiletého syna Filipa.

Odhodlání Slováčkové nadále pracovat na plné obrátky vyvolává kontroverzní reakce. „Víte, ono se říká brzdi, brzdi, ale to moc často nefunguje. Když onemocníte rakovinou, tak vám onemocní i duše. A když pak máte být doma mezi čtyřma stěnama a přestanete dělat to, co vás baví, tak vám to moc neprospívá. Člověk musí léčit i duši, aby měl pak sílu na náročné chemoterapie,“ vysvětlila Andrea Chaloupková.

Kromě Aničky podpoří 6. června Avon pochod za zdravá prsa i další známé tváře, jako např. Dana Morávková (48), Eva Burešová (26) či Václav Noid Bárta (39).

Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka se na veřejnosti nebojí často vystupovat bez paruky, jen s dokonale oholenou hlavou. „Spousta lidí to tají, nosí šátky a paruky. Samotné pacientce není příjemné pořád se hlídat. Nejlépe vám je, když na hlavě nic nemáte. Myslím, že to, že Anička nic neskrývá a chodí bez paruky, motivuje ostatní pacientky. A za to ji také moc obdivuju,“ svěřila Andrea Chaloupková na křtu knihy O mamince, která si ostříhala vlásky. Ta má pomocí pohádkového příběhu usnadnit nemocným ženám komunikovat se svými dětmi o nevyhnutelných změnách jejich těla způsobených rakovinou.

VIDEO: Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče?

Video
délka: 27:14.78

Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče? David Turek

Fotogalerie
62 fotografií