Ještě před rokem tvrdil, že se svým závazkům postavil čelem a hodlá své dluhy co nejrychleji zalepit. „Opravdu jsme se snažili vyřešit situaci smírnou cestou. Bohužel jsme na druhé straně nenalezli prostor pro dohodu. Insolvence byla jedinou cestou. Litujeme, že jsme způsobili spoustě našim hercům komplikace, ale budeme tvrdými právními kroky postupovat tak, aby měli své závazky co nejdřív splacené,“ nechal se v srpnu 2018 slyšet Jurtinův společník Fawad Nadri (51).

Kvůli Popelce

Do dluhové pasti se producent velkofilmu Lída Baarová dostal muzikálem podle Vorlíčkovy legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku. Už za dva měsíce po premiéře vyhlásil, že jsou na mizině, a představení odpískal. Nejenže doteď dluží Kongresovému centru přes milion na nájmu, ale peníze od něj neviděli ani mnozí herci.

Své nevyplacené desetitisíce teď žádají nejen Milan Šteindler a Karel Heřmánek se synem, ale také Jana Švandová (72), Nikola Ďuricová (24) či Václav Vydra (64). Tomu dluží dokonce 200 tisíc! „Celou záležitost jsem předal právníkovi, od něj mám následující zprávy: Producent je v insolvenčním řízení na základě návrhu věřitelů Milana Šteindlera, Ticket Art Praha a ABG Pictures International. Ve čtvrtek byl prohlášen úpadek a konkurz na majetek dlužníka a věřitelé se budou poměrně uspokojovat,“ potvrdil deníku Aha! herec Vydra.

Hlásí se i hasiči

„Bohužel podle předběžných zpráv o majetku a počtu věřitelů, kterých je 58, se nedá očekávat, že by uspokojení věřitelů bylo nějak vysoké. Moje pohledávka je přihlášena pod číslem třináct. Dne 22. dubna 2020 se bude konat přezkumné jednání, kde se bude zjišťovat pravost všech přihlášených pohledávek,“ dodal Vydra. A peníze na Jurtinovi vymáhá dokonce i hasičský sbor, jenž pro něj zajišťoval první pomoc a zdravotnické služby.

Podtrženo sečteno, dlužná částka se zatím vyšplhala k 160 milionům. Ovšem až do března se mohou hlásit další poškození!

VIDEO: Nestárnoucí šťabajzna Jana Švandová: Budu zlá macecha! 

Video
Video se připravuje ...

Nestárnoucí šťabajzna Jana Švandová: Budu zlá macecha! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
63 fotografií