Jana Fabiánová doplatila na vysoké pracovní vypětí a tempo, které před koncem roku nasadila. Neustálými zkouškami v divadle a nervovým vypětím před prosincovou premiérou si zpěvačka oslabila imunitu, a když pak zaútočily všudypřítomné bacily a viry, poslaly hudebnici s horečkou rovnou do peřin.

„Minulý rok jsme touto dobou byli na cestě za maminkou. Letos mě srazila na kolena hnusná chřipka… Takže máme Vánoce ve znamení paralenů a zázvorových čajů,“ svěřila se smutně Fabiánová, která se paradoxně loni za maminkou na návštěvu dostala, byť v té době ještě žila ve Spojených státech amerických a výlety přes oceán musela plánovat měsíce dopředu. 

Po sedmi letech strávených v americkém Los Angeles Fabiánová letos přesídlila zpět do rodného Česka. Vzala s sebou i svého amerického přítele, rovněž hudebníka Dina Bose, a společně se usídlili v Praze. A byť je teď nedělí oceán, za Naďou Urbánkovou, která žije v obci Želiv, musejí zdolat část dálnice D1.

A to taky nemusí být zrovna hladká cesta vycházející dle plánu. Jelikož se Fabiánové nechce trčet v zácpách, cesty na Želiv raději absolvuje vlakem. Letos ale musela nákup místenek odložit. Nejen že se nemocné zpěvačce nechtělo cestovat s horečkami, nehodlala riskovat, že by o čtyřicet let starší maminku nakazila.

I proto, že se zpěvačka snaží zůstat v kontaktu s přáteli za velkou louží, letošní neveselý vánoční příspěvek doplnila anglicky. „To mi připomíná, že na světě neexistuje větší a lepší dárek než pevné zdraví,“ připomněla svým přátelům a fanouškům Fabiánová.    

Fotogalerie
26 fotografií