I když se pop-rockové kapele velmi daří a vyprodávají haly, tak jejich poslední turné Dlouhej únor je na nějaký čas poslední. Skupina to svým fanouškům oznámila na sociální síti.

Dobrý večer všem, máme pro vás jednu smutnou předvánoční zprávu. Rozhodli jsme se, že turné Dlouhej únor bude naším posledním. Alespoň na nějakou dobu,“ objevilo se ve vyjádření.

„Náš zpěvák Víťa teď prochází těžším obdobím a bude potřebovat nějaký čas a pomoc, aby ho zvládl. Jako kapela tak v tuto chvíli nejsme schopni nikomu nic slíbit. Můžeme však slíbit Víťovi, že ho neopustíme a uděláme vše pro to, aby mu bylo lépe,“ oznámili členové kapely.

Protože kapelní život zdravé životosprávě dvakrát neprospívá, rozhodli jsme se s koncem února pozastavit činnost kapely Mandrage do té doby, než se dá Víťa zase do kupy, a od března dál neplánujeme žádné další koncerty. Vám všem bychom chtěli moc poděkovat. Spolu s vámi jsme prožili to nejhezčí období našich životů. Zatím se ovšem neloučíme, přece jen před sebou máme ještě minimálně jedno turné. A těšíme se na něj i na vás,“ dodali.

Vítek podle našich informací nezvládl dlouhodobý souboj s návykovými látkami. Už v minulosti prasklo, že se údajně léčil v léčebně u Apolináře a právě píseň Apolinář je toho důkazem.

„Když nám Víťa poprvé zahrál Apolináře, zůstali jsme zírat s otevřenými ústy a husí kůží. Náš frontman je extrémně introvertní člověk, někdy se nám nesvěří ani s tím, jestli přijde zítra na zkoušku. Nikdo z nás nečekal, že přijde s takovou osobní zpovědí a už od té chvíle, kdy Apolináře poprvé hrál na kytaru ve zkušebně, je to také jedna z našich nejoblíbenějších písní od Mandrage vůbec," tvrdili spoluhráči.

VIDEO: Jak tančí Jiří Lábus? Herec se odvázal v novém klipu Mandrage!

Video
délka: 02:54.79

Jak tančí Jiří Lábus? Herec se odvázal v novém klipu Mandrage! Mandrage

Fotogalerie
14 fotografií