25. únor 2020
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Zpěváci v pohádkách: Ďábel i Bůh Gott, princ Klus i čarodějnice Bílá!

/
 • Zpěváci v pohádkách: Víla Vondráčková, pavoučice Bílá, kníže Brambas Hůlka i princ Klus!
  26. prosince 2019 ● 18:00

  České hvězdy hudebního nebe se těší mnohdy takové oblibě, že jim filmaři s chutí svěřují i role herecké. A dost často se tomu děje právě v pohádkách, což je žánr, který je v Česku více než populární. Tím spíše teď o vánočních svátcích! Jaké hvězdy nejzářivější se objevily na televizních obrazovkách a jaké postavy si „střihly“?

 • 1.

  Daniel Hůlka (51)

  Zpěvák Daniel Hůlka (51) zažil největší boom své kariéry v devadesátých letech. Na divadelních prknech zářil jako prokletý hrabě Dracula a ženy a dívky před ním padaly do mdlob, a tak není divu, že se jeho popularity rozhodl využít i režisér Zdeněk Troška (66). Obsadil ho do role zlotřilého krále Brambase v obou dílech pohádky Z pekla štěstí. Údajně tak učinil na doporučení producenta Jiřího Pomeje (†54). Ten totiž měl Brambase hrát původně...

  Daniel Hůlka v pohádce Z pekla štěstí

 • 2.

  Jiří Korn (70)

  „Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou, svítí, až háj se zelená....“ Kdo by si okamžitě nevybavil text jedné z nejznámějších pohádkových písniček! Zpěvák a tanečník Jiří Korn (70) si v roce 1977 střihnul titulní roli v pohádce Honza málem králem, a je to film, který od té doby nesmí na Vánoce chybět v televizním programu. Kornův Honza totiž vůbec není nějakým hlupákem, ale vykutáleným filutou, jenž poté, co vyrazil do světa, se stihl zamilovat, potrestat pár lakotných lidí, ty hodné vyléčit, a dokonce se mu podaří vykurýrovat i princeznu. 

   

  Jeho hlas ovšem ve filmu nezaznívá, ke své nelibosti byl předabován hercem Michalem Pavlatou (†71). Vynahradil si to proto o něco později, přesněji řečeno v roce 2016, kdy se Jiří Korn objevil v další pohádce - ve filmu Pravý rytíř. Tam si zahrál rovnou krále.

  Jiří Korn v pohádce Honza málem králem

 • 3.

  Josef Zíma (87)

  Zpěvák Josef Zíma (57) se poprvé objevil v pohádkové roli v roce 1959, kde mu byla svěřena hlavní role čestného a spravedlivého prince Radovana. Řeč je pochopitelně o veršované Princezně se zlatou hvězdou, kde Zíma jakožto typicky romantický hrdina nezapomenutelným způsobem pěl „prstýnek něžný dala mi“. Šušká se, že za tuto roli dostal tehdy již známý a uznávaný hudebník pouhých 550 Kčs.

   

  Nebyla to ovšem jeho jediná pohádková role, před kamerami stanul například v televizním filmu Plaváček. Tam už však hlavní part neztvárnil...

  Marie Kyselková a Josef Zíma jako Lada a Radovan v pohádce Princezna se zlatou hvězdou.

 • 4.

  Karel Gott (†80)

  Mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík Karel Gott (†80) byl sice na stříbrném plátně jako doma, většinou ale hrál sám sebe. V pohádkách zazářil jenom dvakrát. Poprvé tomu bylo v roce 2001, kdy v pohádce Z pekla štěstí 2 ztvárnil rovnou dvojroli Lucifera i Boha, podruhé v roce 2019 v pohádce Když draka bolí hlava. Tam hrál starší verzi hlavního hrdiny, tedy statečného prince / krále / kováře Janka. Z nějakého záhadného důvodu mu byl svěřen part slovensky mluvící postavy, kdežto jeho herecká partnerka Kamila Magálová (69), Slovenka, zase hovořila česky. Oba se za svůj nevěrohodný přízvuk setkali s notnou kritikou.

   

  Na plátně se ovšem Gott setkal s oběma svými dcerami, Charlotte Ellou (13) i Nelly Sofií (11). Starší z děvčat ztvárnilo jeho vnučku, mladší vesnické dítě. Po tatínkovi, který zemřel letos 1. října, jim tak navždy zůstanou krásné vzpomínky...

  Karel Gott s dcerami při natáčení nové pohádky Když draka bolí hlava.

 • 5.

  Lucie Bílá (53)

  Oblíbená pěnice Lucie Bílá(53), jejíž skutečné jméno je ve skutečnosti Hana Zaňáková, se v roce 1994 objevila na plátnech kin v roli nešťastně zamilované čarodějnice v hudební pohádce Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna. Dokonce si v ní zazpívala i písničku adresovanou směrem k jejímu čertovskému nápadníkovi, kterého hrála herečka Yvetta Blanarovičová(56).

   

  Bílá si zapěla i v roli svaté Lucie v pohádce Anděl Páně 2, tedy v dalším pohádkovém snímku, v němž se objevila. Pokračování veleúspěšného Anděla Páně natáčela v roce 2016. Kromě toho se objevila i v pohádkově fantasy seriálu O ztracené lásce, kde ztvárnila poměrně strašidelnou pavoučici.

  Lucie Bílá v roli čarodějnice v pohádce Princezna ze mlejna

 • 6.

  Lucie Vondráčková (39)

  Zpěvačka Lucie Vondráčková je v podstatě stejně tak zpěvačkou jako herečkou. Už jako dítě se prosadila ve filmu, a tak nejspíš není divu, že právě ona má ve svém repertoáru celou řadu pohádek, jimiž dnes může těšit své dva synky Adama (4) a Matyáše (8). Namátkou jmenujme například komediální Šmankote, babičko, čaruj!, výpravný Královský slib, v němž jí byl hereckým partnerem další hrající zpěvák David Kraus (39), nebo třeba Malvína, kde si zahrála roztomile nešikovnou vílu, co popletla hlavu mladému poručíkovi v podání Jiřího Hány (43). Ten v současné době září v krimiseriálu Specialisté.

  Lucie Vondráčková v pohádce Malvína

 • 7.

  Monika Absolonová (43)

  Zpěvačka Monika Absolonová (43) převzala ve dvojce roli čarodějnice z Princezny ze mlejna po Lucii Bílé, a divák musí uznat, že jsou namaskované takřka k nerozeznání. Kostým však nebyl pro pěnici zrovna dvakrát příjemný, a muzikálová hvězda prý měla často problém s falešnými zuby. Kromě toho se bála velkého hada, tedy „Boženky“, s níž musela natáčet. Režisérovi Zdeňkovi Troškovi se ovšem jako herečka natolik zalíbila, že ji obsadil i do role zdravotní sestřičky v několika dílech jeho komediálních Kameňáků.

  Princezna ze mlejna 2: Monika Absolonová v roli čarodějnice.

 • 8.

  Tomáš Klus (33)

  Také zpěvák Tomáš Klus (33) díky své oblíbenosti mezi ženami všeho věku zamířil na televizní obrazovky, a v roce 2011 se stal princem Jakubem v satirické pohádce Tajemství staré bambitky. Objektem jeho milostného zájmu se stala rusovlasá dcera bývalého zbojníka v podání sympatické Kamily Janovičové (27). V této roli si dnes již trojnásobný tatínek synka Alfréda (3) a dcer Josefíny (6) a Jenovéfy (2) také zazpíval.

   

  Svůj pěvecký talent společně s tím hereckým měl příležitost předvést o tři roky později dokonce i na stříbrném plátně. Režisér Jan Svěrák (54) mu totiž svěřil roli Jana v hudebních Třech bratrech. V roli venkovského kluka, co vyrazí zachránit Šípkovou Růženku, nadchl své fanynky mimo jiné i tím, že se předvedl do půl pasu nahý...

  Tomáš Klus v pohádce Tajemství staré bambitky

 • 9.

  ...a další

  Na fotografie z dalších hereckých počinů slavných zpěváků a zpěvaček se můžete podívat do naší galerie!

  VIDEO: Jakou pohádku mají známé osobnosti nejraději?

  Video
  délka: 02:14.48

  Premiéra filmu Tři bratři. Jakou pohádku mají známé osobnosti nejraději? Adam Balažovič

  Fotogalerie
  60 fotografií

StarDance 2019

Sledujte dění kolem desáté řady soutěže StarDance.

Taneční páry Porota Další řady

 

 

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít