O vzdání holdu Gottovi jeho písněmi oba hudebníci přemýšlejí i navzdory tomu, že Ivana Gottová (43) má ke vzpomínkovým koncertním poctám jejímu muži zamítavý postoj. Aneta Stolzová k tomu za Slavíkův management řekla: „Vydělávat na jménu Karla Gotta v době hlubokého smutku je z našeho pohledu nepřípustné.“

Reaguje tak na fakt, že mnoho umělců už teď na koncertech vzdává Gottovi hold. „A my to s Felixem považujeme za zcela logické. Protože Karel si to zaslouží, a především: lidé to chtějí. A to je nejdůležitější,“ říká Větrovec. „A i Karel by si to určitě přál. Copak on sám nezpíval písně Presleyho, Sinatry, Armstronga, Mercuryho a jiných? A také si za to nechal zaplatit. Vždyť byl zpěvák, který se zpěvem živí. Opravdu v tom nevidím žádné porušení piety,“ dodává kapelník.

Slováček s Větrovcem už chtěli pár Gottových písní zahrát na zádušní mši ve svatovítské katedrále. Arcibiskupství, které má na vše, co v katedrále zazní, přísná pravidla, to ale nepovolilo. „Což nás moc mrzelo,“ netají Větrovec s tím, že když teď s Felixem koncertují, Karlovi se to snaží vynahradit.

„Opravdu je ale na celé věci podstatné, že lidé ty Gottovy písničky chtějí. Vždyť sám Karel považoval za svoje poslání rozdávat lidem radost a zbavovat je smutku,“ míní Gottův kapelník, který by moc rád sehnal vhodného promotéra a dal se Slováčkem dohromady početnou společnost muzikantů, vybral a zaranžoval písně, které by zazpívali Karlovi přátelé.

„Nic o tom nevím, ale Ivanka prý něco chystá v říjnu v O2 areně. I kdyby to měla být pravda, tak my můžeme tuhle poctu uskutečnit kdykoli jindy, třeba v den Karlova narození. Nic se přeci vzájemně nevylučuje,“ přemítá kapelník, který by prý vzpomínkový koncert nejraději nazval „Pocta Zpěvákovi století“.

VIDEO: Gottův pohřeb hlídal i vrtulník: Podívejte se na policejní záběry!

Video
délka: 04:37.21

Gottův pohřeb hlídá vrtulník: Podívejte se na policejní záběry! David Malík

Fotogalerie
41 fotografií