Okresní soud v Plzni v pondělí rozhodoval o podmíněném propuštění bývalého fotbalisty Tomáše Řepky z vězení. Jednání se uskutečnilo přímo ve věznici Plzeň-Bory, kde si pětačtyřicetiletý bývalý fotbalový reprezentant odpykává trest. Žádost vězně Řepky o podmínečné propuštění ale soud zamítl s tím, že požádal příliš brzy. Exfotbalista si zatím „odkroutil“ 169 dnů z celkového trestu 2,5 roku. Žádost tedy podal před uplynutím třetiny trestu. To bude až v polovině prosince. A to není vše, Tomáš prý mimo jiné soud nepřesvědčil, že se polepšil.

K Řepkově žádosti o propuštění se připojila i věznice, kde si za chování vysloužil jednu kázeňskou odměnu, naopak nedostal žádný kázeňský trest. Do práce dochází na nestřežené pracoviště do soukromé pekárny. Soud přesto nepřesvědčil, že od konce května uplynula dostatečná doba na jeho polepšení. Přispěl k tomu sám Řepka. Například když dnes soudu řekl, že podání smyšlených erotických inzerátů za jeho druhou bývalou manželku byl z jeho strany zkrat a klukovina. „To není výraz, který by měl být použitý po několika měsících ve výkonu trestu. To vyjádření by mělo být daleko pádnější. Působí to jako bagatelizování a neuvědomování si odpovědnosti,“ konstatoval soudce.

Připomněl také, že bývalý fotbalový reprezentant nasbíral za poslední dobu několik soudních rozhodnutí v různých případech. Za 3,5 roku to bylo pět soudních rozhodnutí. Řepka dostal nejdříve jen podmíněný trest, který mu byl později proměněn v nepodmíněný. „Dostal šanci podmíněného trestu, nevážil si toho a dopustil se dalších skutků. Četnost a závažnost skutků ještě nepostačuje k přesvědčení soudu, že bylo prokázáno polepšení,“ uvedl soudce.

Řepka soudu řekl, že ho mrzí, čeho se dopustil a že svých činů lituje. "Chtěl bych, abyste mi dali šanci, abych mohl dokázat, že to bylo jediné zaváhání v mém životě," řekl. Po propuštění z vězení má prý zajištěnou práci trenéra u fotbalového klubu v Hostivaři, spolupracuje také s přerovskou neziskovou organizací. Má byt v Praze, platí výživné na svého sedmiletého syna, peníze prý dává i starším dospělým dětem, v rámci možností splácí své závazky.

Řepka nastoupil 27. května do pražské ruzyňské věznice, později byl převezen do největší tuzemské věznice v Plzni, kde je dosud. Našel zde i zaměstnání. Mimo areál věznice dochází bývalý obránce Sparty či West Hamu pracovat do soukromé pekárny.

Řepka byl odsouzen ke dvěma a půl rokům vězení za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na svou druhou exmanželku, které spočívaly ve smyšlených erotických inzerátech, a za maření úředního rozhodnutí, neboť opakovaně sedl opilý za volant a ve zkušební době podmíněného odsouzení se dopustil dalších trestných činů.

Soud mu ale později trest zkrátil o 293 dnů za 293 odpracovaných hodin veřejně prospěšných prací. 

Video
délka: 01:36.85
Video se připravuje ...

Kristelová a Řepka v bance platí pornoinzerát. abl

Fotogalerie
88 fotografií