Vrcholem byl dárek v podobě obřího obrazu výtvarníka Romana Řeháka, na němž je vyobrazen nejen oslavenec, ale také Slavík v klobouku a Beatles na přechodu Abbey Road. Gottův kapelník měl z plátna ohromnou radost, současně mu ale dárek vehnal slzy do očí. Tak moc si přál, aby jeho Karel, když už by mu nemoc nedovolila zpívat, alespoň seděl s manželkou Ivanou v první řadě... Osud tomu chtěl ale jinak.

Drzý kámoš

Narozeninový koncert mu uspořádal diskžokej Petr Salava (64). „My, muzikanti, stojíme vzadu a nebývá zvykem, že si nás někdo všimne. Viděli jste někdy, že v titulkách filmů bývají napsaní muzikanti? Většinou tam nejsou. Proto děkuji Petrovi, že koncert uspořádal. Já bych tu odvahu, neřku-li drzost, nikdy neměl,“ netajil Větrovec a už jen skromně děkoval za gratulace Zelenkové, Absolonové, Vondráčkové, Lauferovi a dalším.

Štaidl se kvůli zdraví omluvil

Na saxofon mu přišel zahrát i Felix Slováček (76). V hledišti Větrovec marně vyhlížel jen Ladislava Štaidla (74), po němž převzal Gottův orchestr. „Zdravím také Láďu Štaidla, který, doufám, tady někde sedí,“ prohlásil směrem k publiku. Nakonec se ale od ředitele divadla dozvěděl, že doufal marně, protože Štaidl poslal ze zdravotních důvodů omluvenku.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší e-shop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

VIDEO: Gottův kapelník Pavel Větrovec: Na poslední zkoušku přijel z nemocnice

Video
délka: 24:19.27
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Gottův kapelník Pavel Větrovec: Na poslední zkoušku přijel z nemocnice. Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
25 fotografií