Herečka Jana Drbohlavová zemřela v noci z neděle na pondělí 28. října. „Zemřela milosrdně ve spánku,“ potvrdil pro Blesk.cz její odchod bývalý manžel Ladislav Županič (76). Představitelka učitelky Peškové s pověstnými zoubky zesnula v Nemocnici pod Petřínem. 

Tam byla převezena zřejmě z bohnického domu s pečovatelskou službou Slunečnice, kde už delší dobu dožívala. Tam podle Županiče byla spokojená, jenže zdraví už jí přestávalo postupně sloužit. Kromě mrtvice přišly i další problémy. „Nohy jí ale začaly dělat stále větší potíže, až se dokázala pohybovat jenom o chodítku,“ uvedl letos v létě herec a dabér, který má s Janou syna, historika Jana Županiče (47). Právě ten maminku dopravil do nemocnice již dříve. Bohužel se ji ale nepodařilo rozchodit, což byl začátek konce.

„Teď už jenom leží. Je to velmi zlé…“ přiznal tehdy Županič o bývalé ženě, která se věnovala také dabingu a namluvila například indiánku Nšo-či nebo též přísnou profesorku McGonagallovou v sérii filmů o Harry Potterovi. Sama Drbohlavová už postrádala chuť žít delší dobu. „Jsem už k ničemu a potřebuju neustálou péči,“ přiznala již před třemi lety.

Fotogalerie
31 fotografií