Slovenský humorista Marek Fučík známý alias Fučo, jenž uvádí pořad Temné kecy, se na premiéře filmu Amnestie postaral o pořádný trapas, který vyvrcholil vyhozením z promítacího sálu ještě před tím, než film vůbec začal.

Za vším mělo být podle webu Topky.sk jakési nedorozumění s hercem Lukášem Latinákem (42) – jenž je na rozdíl od stand-up komika Fuča poměrně dost známou hvězdou i u nás, jelikož se objevil v celé řadě českých filmů, například v dramatu Toman, v pohádce Čertí brko, v Hodinovém manželovi (i jeho pokračování) nebo v Díře u Hanušovic. Fučo měl totiž na známého herce pokřikovat vulgarity nejhrubšího zrna.

A místo toho, aby se Fučo po vyhození z kinosálu, jak se říká, se sklopenýma ušima odebral domů, pokračoval v krasojízdě. Jelikož se ve snímku objevil jako jeden z herců (dostal menší roličku jednoho z vězňů), počkal na následnou afterparty, kde se vysvlékal do půl pasu přímo u rautu. Kromě toho za divoké gestikulace někam telefonoval a podle zachycené konverzace se chystal na herce za pomoci přátel fyzicky zaútočit, když slovně to nevyšlo.

Jakmile se Latinák objevil spolu s ostatními na rautu, Fučo podle přítomných svědků směrem k němu opakovaně vykřikoval: „Roz*ebu ho!“ Také tentokrát byl z prostorů vyveden ochrankou. Po návratu z akce domů si ještě naštvaný komik vylil srdce na instagramu, kde věnoval Latinákovi množství dalších vulgarit a vzkázal mu, aby se nechoval jako Mick Jagger (76) jenom díky tomu, že hrál (podle Fuča) ve třech reklamách. Status ale následně smazal.

Herec Lukáš Latinák na celou situaci zareagoval jen pár slovy: „Neměl jsem žádný konflikt, ne, ne, ne... Vůbec nic se nestalo,“ odbyl pro slovenský magazín Topky.sk stručně celý incident.

Thriller Amnestie je mimochodem inspirován vzpourou vězňů po amnestii Václava Havla v roce 1990 a režisér Jonáš Karásek (43) do jedné z hlavních rolí obsadil například populárního herce Marka Vašuta (59) či Aňu Geislerovou (43).

Natáčelo se přímo v autentickém prostředí Leopoldova, stejně jako ve věznici v Mladé Boleslavi. To, že slavnostní premiéra spojená s tiskovou konferencí se však takhle zvrhne, nejspíš nikdo nečekal. Na druhou stranu je to poměrně poplatná reklama pro snímek z drsného vězeňského prostředí…

VIDEO: Slovenský herec Marek Majeský (47) hraje v Amnestii manžela Ani Geislerové

Video
délka: 03:43.38

Jaká je Geislerová manželka? Prozradil to slovenský herec Marek Majeský! Martin Balcar, Aleš Brunclík

Fotogalerie
32 fotografií