Po tom, co musela týdny na sociálních sítích číst nechutné urážky na svůj vzhled – konkrétně na oteklý obličej a nehezky vypadávající vlasy, šla Markéta Konvičková s pravdou ven. Návštěva lékaře a vyšetření odhalily na pohled děsivou diagnózu.

„Zjistili, že se jednalo o vzácný druh nádoru. Po operaci se už dávám pomalu dohromady, ale vlasy už nezachráním. Dorostou časem,“ přiznala zpěvačka na instagramu, že se potýkala s gynekologickým onemocněním, které se naštěstí neukázalo jako zhoubné, a tak stačilo řešit nemoc pouze operativně.

Markéta již v obličeji viditelně splaskla a vypadá mnohem lépe. Bohužel však nepříjemné následky v podobě poškozených a vypadaných vlasů přetrvávají a nějakou dobu potrvá, než bude mít zpěvačka znovu svoji kštici zpět. Do té doby se to rozhodla řešit celkem rozumně. Přírodní parukou, kterou dostala zdarma od neziskové organizace ve spolupráci s proslulým kadeřníkem Michalem Zapomnělem.

„Jsem šťastná a vděčná, že jsem se spojila s nadací Daruj vlasy a včera mi byla předána již 100. paruka! Pro někoho je možná vnější krása povrchní, ale důležité je cítit se sama se sebou dobře. Mnohdy na vás okolí kouká skrz prsty a ne všichni to musí zvládnout. Chci říct, jsem taky jen člověk z masa a kostí a nejsem nesmrtelná... Mám dar a možnost šířit radost a štěstí skrz hudbu i mimo ni a můžu tímto přispět a informovat všechny ženy, které mají problémy s vlasy, že je tady i možnost dostat paruku zcela zdarma. Nebo můžete udělat dobrý skutek a darovat své vlasy a udělat tím další ženu šťastnou,“ pochlubila se Markéta na instagramu novou parukou.

Kromě fotek s novými vlasy se ale nebála přidat ke své proměně i takzvaný vzhled před, kde je vidět, že jí vlastních vlasů zbylo opravdu pramálo. Zpěvačka si však už nezoufá, právě díky nové paruce. „Já se rozhodla takto a než mi dorostou moje vlásky, budu nosit paruku... Snad tímto dodám odvahu ostatním, protože je důležité mít se rád a nebát se zatočit se životem,“ myslí si Markéta, která tím chce podpořit i ostatní ženy, jež se potýkají s obdobným problémem. VIDEO: Markéta Konvičková přiznala, že jí vypadaly vlasy! Co se děje? 
Video
délka: 01:21.28
Video se připravuje ...

Markéta Konvičková přiznala, že jí vypadaly vlasy! Co se děje? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
54 fotografií