„Někdo si myslí, že je to nemoc. Nemoc ale je, když teď chraptím. A já nechraptím, protože jsem gay, ale protože jsem se jako teplouš nastydl,“ prohlásil zcela bez obalu Jakub Žáček, syn známého spisovatele a básníka Jiřího Žáčka (73), v rozhovoru pro Český rozhlas. 

„Ve chvíli, kdy máte blízkého homosexuála, vidíte, že to je pořád tentýž člověk a neubírá to nic na jeho hodnotě. A to je ta největší zkušenost.

Jakub Žáček již dvanáct let žije v registrovaném partnerství s návrhářem kostýmů Markem Cpinem (40). Toho hrdě nazývá svým „manželem“. „Zrovnoprávnění sňatků bez ohledu na pohlaví nikomu neublíží a někomu pomůže,“ zdůrazňuje herec, který se letos objevil v nové pohádce Hodinářův učeň.

Do toho, s kým spíte, nikomu nic není. Celá ta věc není o sexu, ale o citech. O tom, jak si sestavit rodinu tak, jak to cítíte. Proč by mi měl někdo diktovat, jak to má vypadat správně?“ vrtí hlavou sympatická hvězda seriálu Kosmo.

Nechápe, proč se zastánci „tradiční rodiny“ cítí homosexuálními páry, jejichž manželství jsou stejně (ne)stabilní jako ta heterosexuální, ohroženy. „Co je tradiční rodina? Jestli je to ta, ve které se mlčí, předstírá a lže, tak tuhle rodinu já nechci. Trápí mě ta obrovská lidská hloupost.“

VIDEO: Multiherec Jakub Žáček z Comebacku: Náš úspěch si na rodičích vynutili teenageři!

Video
délka: 01:48.31
Video se připravuje ...

Multiherec Jakub Žáček z Comebacku: Náš úspěch si na rodičích vynutili teenageři! David Turek, Petr Soukup

Fotogalerie
25 fotografií