Důvodem, proč se plavovlasá Tereza Maxová chce vrátit nazpět do České republiky, je mimo jiné i její nadace. „Samozřejmě je to pro mě lepší, když budu blízko, ale nebyl to ten hlavní důvod. Mně už se začalo stýskat po domově. I když jsem žila po celém světě, Česko pro mě bylo vždycky tím místem, kde mám rodiče, kde je mi dobře a cítím se bezpečně. Ale kdybyste mi to řekli před lety, že se budu vracet, poklepala bych si na čelo,“ svěřila se modelka webu Expres.cz.

V Česku budou mít její děti blíž nejenom k babičce a dědečkovi, ale i k českému způsobu života jako takovému. Předtím se však Maxová nikdy jako patriotka necítila a její plány do budoucna rozhodně nezahrnovaly české luhy a háje.

„Já si totiž plánovala, jak budu žít v Paříži či New Yorku, nikdy jsem nedokázala pochopit, proč se třeba Češi vracejí zpátky z emigrace do Čech, proč nezůstali v cizině. Ale oni říkali, že tady to je jejich doma, stýskalo se jim. A to jsem začínala po letech taky prožívat, mít tento pocit,“ dodává kráska, která až dosud žila s partnerem, tureckým byznysmenem Burakem Oymenem (46), v Monaku. Minulý rok v Česku se pro její rodinu stal „zkušebním“, aby si děti zvykly na odlišnou kulturu, nyní se sem stěhují nastálo.

„Chyběla mi česká kuchyně, třeba taková lahůdka jako kremžská hořčice, náš chleba, svíčková. České filmy, český smysl pro humor, české pohádky… Je toho hodně, co mi scházelo, aniž bych si to pořádně uvědomovala. Nakonec jsme se s manželem domluvili, že se přestěhujeme zpět do Česka, děti tu už nastoupily do mezinárodní školy,“ vysvětluje. Jak se zde Maxová a její rodina zabydlí, to se ještě uvidí, jisté je však zatím snad pouze to, že na rozdíl od jiných veleúspěšných modelek, které se prosadily v zahraničí, je Maxová nejspíš jedinou, která se vrací zpět do Česka…

VIDEO: Tereza Maxová: V letadle netleskám, ale zato si povídám se sousedy

Video
délka: 02:04.76
Video se připravuje ...

Tereza Maxová: V letadle netleskám, ale zato si povídám se sousedy Adam Balažovič/BPŽ

Fotogalerie
30 fotografií