V Chalupářích bojoval s Jiřím Sovákem (†79) o srdce Jiřiny Bohdalové (88). A sukničkář byl herec i v soukromém životě. „Von měl ženu a měl i milenku. Líbil se babám, i když nebyl žádnej krasavec, ale jak byl charismatickej, tak měl takový stálý zobání...“ vyprávěla slavná Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe Kubáníkovi, který její vzpomínky sepsal a vydává při příležitosti jejích nedělních nedožitých 90. narozenin jako Poslední deník Květy Fialové.

Rudá Eva

Záletný Kemr byl přitom silný katolík. Paradoxem je, že jeho manželka, herečka a divadelní režisérka Eva Foustková (†66), byla zase zapálená komunistka. Herec tak neměl doma peklo ani tak kvůli milostným avantýrám jako spíš kvůli své víře. „To byly někdy mezi nima strašný rozpravy! Evička byla úplně posedlá komunismem a Sovětským svazem,“ vzpomínala Fialová.

Volá Kreml

A přidala i veselou historku: „Jednou se na zkoušce stalo, že přiběhla sekretářka od ředitele, byla úplně rudá a prý že paní Foustková má telefon a že je to strašně důležitý. Režisér zuřil, že ruší, ale sekretářka začala koktat, že volá Kreml! Evička celá zbledla a hned letěla k tomu telefonu. A on to byl Kemr!“


Žárlil na Hrušínského

Poslední životní partnerkou Josefa Kemra byla herečka a asistentka režie Národního divadla Marika Skopalová (74), nevlastní sestra herce Svatopluka Skopala (68). Nikdy se s ní ale neoženil, i když na ní velice lpěl. Traduje se, že ji jednou Kemrův celoživotní kamarád Rudolf Hrušínský (†73) v žertu plácl po zadku a od té doby spolu nepromluvili!

Celý život tajil syna

Tenhle příběh není přímo z knížky Květy Fialové, leccos z jejích svědectví ovšem dokládá. V roce 2012, rovněž dávno po smrti Josefa Kemra, totiž prasklo, že na Strakonicku žije jeho utajovaný syn Vladimír Poláček (66)! Vzešel prý z hercova mladického románku a zdědil po něm podobu, která doslova bere dech. „Matka mi řekla, že můj otec je Josef Kemr. Chtěla ale, abych v tom dál nešťoural,“ svěřil tehdy Vladimír Blesku. „Maminka hrála na Kladně ochotnické divadlo. Pan Kemr tam jezdil. Víc podrobností ale nevím…“ dodal muž, jenž často prodával na strakonických trzích ovoce, zeleninu či houby.

VIDEO: Zemřela Květa Fialová (†88): Už nepoznávala okolí, mysl jí zakalil Alzheimer!

Video
délka: 01:08.60

Zemřela Květa Fialová (†88): Už nepoznávala okolí, mysl jí zakalil Alzheimer! redakce Blesk TV

 

Fotogalerie
33 fotografií