I když je to už osm let, co Irena Obermannová vydala svou skandální knihu, kde detailně popsala milostné vzplanutí mezi ní a prezidentem Václavem Havlem, tak stále nemůže zapomenout na to, jak ji to psychicky zlomilo.

"Po letech jsem se psychicky zhroutila z toho, co se o mně: o nás/ o něm psalo v souvislosti s Václavem Havlem, což v sobě mělo jedno pozitivum - psychiatrička začala řešit i ten můj stillnox. Předepsala mi antidepresivum třetí generace trittico, které pomáhá i s usínáním, moje diagnóza v podstatě zněla - neodolná, přecitlivělá, a proto šílící a já spokojeně zobala trittico. Po letech už jen minimalistickou dávku. No a teď s pomocí čínské medicíny, jógy a hlavně moudřejšího přístupu k životu spím "čistá". A spím po letech zase jako špalek," přiznala na sociální síti spisovatelka, která dlouhá léta byla závislá na prášcích na spaní, což spustil rozvod s hudebníkem a otcem jejích dvou dcer Bereniky a Rozálie, Danielem Kohoutem.

"Začala jsem pojídat rohypnol, svinstvo, které pak zakázali. Polykala jsem ho každý večer, po jeho zákazu se mi podařilo plynule přejít na návykový stillnox. S ním jsem setrvala ve šťastné symbióze po mnoho let. Je jednoduché na tyhle dryáky nadávat a zatracovat je. Ano, škodí zdraví. Ano, jsou návykové. Ale pravda je, že bych tehdy bez nich vůbec nezvládla život. Vlastně mě zachránily."

VIDEO: Irena Obermannová přiznala, že potřebovala pomoc psychologa

Video
délka: 01:22.68

Irena Obermannová přiznala, že potřebovala pomoc psychologa Jan Jedlička, Hana Hoschlová