Oscarový režisér statečně bojuje se svým osudem. Navzdory nekončící rekonvalescenci po útoku meningitidy neboli zánětu mozkových blan, který prodělal v listopadu 2017, vyráží do společnosti mezi kolegy. „Rád bych mezi námi přivítal pana režiséra Jiřího Menzela,“ oznámil před začátkem čtvrtečního představení publiku na nádvoří paláce HAMU na Malostranském náměstí v Praze herec Michal Novotný (40), který v komedii hraje Tintítka.

Menzel zaujal na Letních shakespearovských slavnostech místo v přední řadě a zaujatě pozoroval výkony svých herců, jako to dělával, když byl ještě uměleckým šéfem vinohradského divadla a chodil na tzv. režijní dohledy na představení. Už během první půlky se mu na tváři párkrát objevil úsměv. Vedle něj po celou dobu seděl jeho pečovatel, který mu nejen se vším pomáhal, ale chvílemi ho i držel za ruku.

O pauze pak režiséra zavezli do zákulisí, kde ho hned obklopili účinkující herci Eva Režnarová (58), Bolek Polívka (70) či Jan Přeučil (82). Jejich přítomnost a slova působily jako blahodárný lék. Emoce na něho dolehly v závěru představení, kdy si musel utírat slzy dojetí. Herci se mu klaněli z jeviště a on jim dvakrát krátce zamával.

Nebylo to poprvé, kdy si vyrazil do milovaného divadla. Na konci června ho manželka Olga (41) vzala na Pygmalion. „Byla to dlouhá cesta sem do Divadla na Vinohradech. Ale to jen znamená, že nic není nemožné a nikdy se nevzdávej, i když nad tebou lámou hůl,“ okomentovala to Menzelová. Raduje se z pokroků svého muže, který prodělal operaci mozku a byl v umělém spánku. Největší sílu mu dodává právě ona a děti Anička (10) a Evička (4).

VIDEO: Menzelová o manželovi: Rehabilitace probíhá krůčky, musíme mu dát čas 

Video
délka: 03:36

Menzelova o manželovi: Rehabilitace probíhá krůčky, musíme mu dát čas David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
64 fotografií