Herečka prozradila, co jí opravdu je. „Mám malou rozedmu plic,“ přiznala Bohdalová Blesku. „Ale mám na to nejlepší doktorku! To mi dokonce vzkázal ošetřující lékař Karla Gotta, že se o mě nemůže starat nikdo lepší,“ svěřila se Jiřina.

Problémy s dechem

Když je jí ouvej, radí se s Karlem. „Volám, jestli nemá nějakého doktora, a většinou zjistím, že mám toho nejlepšího doktora. Stejně tomu bylo i při problémech s dechem,“ přiznala herečka, která donedávna byla vášnivou kuřačkou. Už několikrát se pokusila s touto neřestí skoncovat, někdy se jí to daří, někdy ne. „Zdraví je ta největší cenina, kterou máme,“ říká herečka, jejíž nemoc má typické příznaky, jako je dušnost, která je zpočátku přítomna jen při námaze. Postupem času a zhoršováním choroby se dostaví při menší zátěži, až je vnímána i při běžné činnosti.

Co je rozedma plic?

Rozedma plic neboli plicní emfyzém je chronické plicní onemocnění způsobené zničením přepážek plicních sklípků. Pacient kvůli tomu není schopen vydechnout vzduch z plic a ten v nich zůstává. Při narůstajícím poškození plicních sklípků zůstává jen zmenšující se zdravá část plic, která zajišťuje výměnu dýchacích plynů mezi tkání plic a krví.

 

VIDEO: Bohdalová o Gottovi ve Studiu Blesk: Na jeho manželku ať mi nikdo nesahá!

Video
délka: 32:47

Bohdalová o Gottovi ve Studiu Blesk: Na jeho manželku ať mi nikdo nesahá! Petr Macek, David Turek

Fotogalerie
32 fotografií