„Paní Smutná už sem k nám do Měčína nejezdí. Je to asi už tři roky, co se rozkmotřila s paní Braunovou. Ta sem teď jezdí sama,“ potvrdil deníku Aha! informaci o rozchodu herečky se spisovatelkou místostarosta Měčína u Klatov. Dodal, že se s Braunovou vypořádala i majetkově a jedinou majitelkou domu na západě Čech je nyní právě jen ona.

Už nejezdí

Přitom šlo o Jitčin vysněný dům, který bývalý pár hledal hodně dlouho. Když ho konečně objevily a koupily si ho, začaly spolu stavení opravovat a veškeré vydělané peníze sypaly pouze do bývalého panského sídla. „Ten dům v centru obce si pořídily před sedmi lety. Daly do něho všechny peníze a postupně ho dávaly dohromady. Nejprve obě, potom už jenom Petra, která sem doteď jezdí téměř každý týden. Jitka sem ale už před třemi lety téměř přestala jezdit, objevila se maximálně jednou za měsíc, a teď už ji tady ale nevidíme vůbec,“ zjistili jsme v měčínském kulturáku.

Partnerka to nebyla

Nevíme, zda-li si Smutná našla novou přítelkyni nebo žije sama. V Divadle Ungelt se sice herečka před dvěma týdny po jednom představení držela za ruku se ženou, partnerka to prý ale nebyla. „To byla sice přítelkyně, ale nikoli moje. Můj tam byl pouze bratr a synovec. A nespojujte, prosím, nějaký můj rozchod s divadlem,“ sdělila Aha! rázně Smutná.

Jak zjistila, že miluje ženy

Marie, seriálová sestra Rudolfa Hrušínského ml. (72) z Ulice, a herečka Divadla Ungelt Smutná v roce 2009 veřejně oznámila, že žije se ženou – a to spisovatelkou Braunovou. Že inklinuje k ženám, zjistila po téměř třicetiletém manželství s kameramanem Jaromírem Nekudou (74), se kterým má děti. „Já se v osmnácti platonicky zakoukala do jedné krásné dívky, jenže mi tehdy nic dalšího nedošlo. Vdala jsem se, měla děti a krásné manželství. Až tak před deseti lety jsem pochopila a sama sobě přiznala, jak to se mnou opravdu je,“ rozhovořila se o své homosexuální orientaci Smutná v roce 2013.

Fotogalerie
17 fotografií