Mladý herec Ivan Lupták je dokonalým prototypem rozháraného romantického hrdiny. Může se pochlubit melancholickým pohledem, nečekaně hlubokým hlasem a poněkud neobvyklým způsobem, jak si zapamatovat texty svých rolí: učil se je totiž vždy zásadně na hřbitově. Alespoň tedy v době, kdy pobýval na Praze 3.

„Bydlel jsem blízko Olšanských hřbitovů, které jsou obrovské a krásné a je tam velký klid. Takže jsem tam nejdřív moc rád chodil jen tak, později pak koncepčně. Měl jsem dokonce jeden oblíbený hrob,“ přiznal Lupták, který se do myslí diváků zapsal například rolemi v seriálech Ordinace v růžové zahradě 2, Četníci z Luhačovic nebo filmem Nápadník z Hřebejkovy série Zahradnictví.

Vzdor svému výraznému zevnějšku ale nikdy nebyl obsazován do rolí, na které by se typově hodil. Nikdy si například nestřihnul nešťastného Romea či žárlivého Othella! Jak se ale zdá, modrooký herec, který měl prý celé dětství na skříni vystavené urny s ostatky babičky a dědečka, je za to vlastně rád: „Pohybuji se ve velmi specifických divadlech, kde se dělá taková zvláštní dramaturgie, takže se s takovými rolemi naštěstí ani nepotkávám.

V současnosti ale zkouším na Letní scéně Vyšehrad muzikál Starci na chmelu,“ dodal Lupták. Tam se bude tenhle pohledný mladík setkávat s neslavně slavnou skandalistkou Berenikou Kohoutovou (28), známou třeba ze seriálu Modrý kód. Brunetce pak v tomto novém muzikále, který bude mít premiéru už příští týden, svěřili tvůrci roli elegantní Hanky.

VIDEO: Berenika Kohoutová: Piercing jsem musela sundat, chystám nové tetování!

Video
délka: 02:04.18

Berenika Kohoutová: Piercing jsem musela sundat, chystám nové tetování! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
22 fotografií