Dvacet šest zemí postoupilo do finále a bojovalo nejen o přízeň diváků, ale také o hlasy národních odborných porot. Zpočátku to pro Česko vypadalo nadějně. Maximálních dvanáct bodů pro Lake Malawi přišlo dokonce ze čtyř zemí - od odborných porot z Norska, Maďarska, Gruzie a Slovinska. Ostatní národní poroty kapelu většinou hodnotily také slušně, a kapele přisoudily celkem 150 bodů, tedy 7. příčku.

Tím Lake Malawi překonali loňské umístění Mikolase Josefa u odborných porot o více než dvojnásobek. Čekalo se tak na hodnocení diváků, ke kterému došlo až před jednou hodinou v noci. Diváci kapele ale poslali pouhých 7 bodů. V kombinaci s porotou tak Lake Malawi se 157 body spadli na 11. místo. 

„Děkujeme všem, kteří nám v úterý i v sobotu fandili. Do našeho vystoupení jsme dali vše, včetně srdce. Celá Eurovize byla cenná zkušenost a opravdu jsme si ji užili,“ řekl Blesku krátce před odchodem na největší pódium světa frontman Albert Černý (30).

Podle prvních odhadů celou show finálového večera Eurovize, na kterou byla pozvána i královna popu Madonna (60), sledovalo přes dvě stě milionů diváků po celém světě. Blesk byl jako jediné české médium po celou dobu s kapelou Lake Malawi při tom.

Doposud nejúspěšnějším zástupcem na Eurovizi tak zůstává zpěvák Mikolas Josef, který ve finále pro Česko loni získal celkově 6. místo.

VIDEO: Lake Malawi odletěli bojovat na Eurovizi. Zazáří jako Mikolas Josef?

Video
délka: 25:53.03

Lake Malawi odletěli bojovat na Eurovizi. Zazáří jako Mikolas Josef? redakce Blesk

Fotogalerie
80 fotografií

Dvanáct bodů pro Lake Malawi přišlo od odborné poroty z Norska