Národní divadlo se veřejnosti otevře již o půl jedenácté. Lidé budou moci na jeviště položit případné květinové dary a poklonit se rakvi s ostatky herce, který po statečném ročním boji podlehl 7. května rakovině jícnu.

V jedenáct hodin posléze začne samotný obřad. Nad rakví promluví vedle ředitele ND Jana Buriana (67) také dlouholetí kolegové František Němec (75) a Taťjana Medvecká (65). „Na Václava vzpomínám s úsměvem a láskou,“ svěřila se herečka.

S Postráneckým prožila v angažmá desítky let. Setkávala se s ním v poslední době mimo jiné ve Stavovském divadle v dlouho dopředu vyprodané hře Audience u královny. Ona coby Margaret Thatcherová, on jako legendární Sir Winston Churchill.

Hudební a pěveckou složku obstará Ondřej Gregor Brzobohatý (36). U rakve se při čestné stráži vystřídají desítky herců z dalších pražských a mimopražských divadel. Obřad by měl trvat asi 50 minut. „Ve foyer divadla bude umístěna kondolenční kniha,“ upozornil mluvčí ND Tomáš Staněk. Při vynášení rakve utvoří smuteční hosté tradiční špalír.

SLEDUJTE PŘÍMÝ PŘENOS Z POHŘBU VÁCLAVA POSTRÁNECKÉHO NA BLESK.CZ!

VIDEO: Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových! Jak se rozloučil?

Video
délka: 00:53

Poslední díl Václava Postráneckého v Krejzových už dnes! Jak se rozloučil? FTV Prima

Fotogalerie
38 fotografií