Zdeněk Macura byl vždy velkým ochráncem zpěvačky Ivety Bartošové. Dokud ještě žila, opakovaně upozorňoval na její problematické manželství s agresivním podnikatelem Josefem Rychtářem (61), a jednou se ji dokonce pokusil lehce bizarně zachránit „únosem“ do Itálie, kde ji pak vyfotil na pláži v poloze vyvrženého vorvaně a navíc v plavkách očividně oblečených naruby.

S Rychtářem se dokonce několikrát pustil do křížku – a to doslova. Tehdy se trhaly košile, dělaly monokly, tekla krev, létaly nadávky nejhrubšího zrna a padaly výhrůžky smrtí... a oba sokové nakonec skončili před soudem.

Dnes má kdysi tak slavná a krásná umělkyně smutné výročí, přesně před pěti lety se vrhla v Uhříněvsi pod vlak. Není tedy divu, že to právě Macura, jenž se po celý život snaží upozorňovat na domácí násilí (které podle něj zažívala právě Bartošová), prožívá velice intenzivně. Přiznává, že na Ivetu velice často myslí, samozřejmě jenom v  dobrém. Její úmrtí ho ale nepřestává trápit! Jenže on dokonce její sebevraždu zpochybňuje....

„Když vezmu všechny dostupné informace, svědectví různých lidí a vlastní osobní zkušenost s člověkem, který je ten jediný klíčový, kdo oběť vlakového neštěstí mohl identifikovat, nezbývá mi než sám za sebe považovat zprávu o tom, že Iveta Bartošová zemřela při vlakovém neštěstí, jako nepotvrzenou a nedůvěryhodnou,“ svěřil se pro Super.cz tento bojovník za práva týraných žen.

„V žádném případě netvrdím, že Iveta Bartošová žije nebo něco podobného. Já jen informaci, že Iveta Bartošová zemřela při vlakovém neštěstí, nemohu považovat za potvrzený fakt. Neříkám, že se to tak nestalo, ale vnitřně mi nezbývá než považovat to za nepotvrzený fakt,“ tvrdí poněkud záhadně Macura, jemuž se nedávno podařilo překonat mrtvičku.

Rovněž se mu nezdají ani testy DNA, které se podle něj provádí v případě podobných nehod. „Vzhledem k tomu, že mám za to, že k testu je potřeba součinnost zase stejné osoby, a byl tu enormní tlak ze strany médií, nemohu mít důvěru ani k výsledkům testu, pokud byly zveřejněny,“ míní Macura a nad smrtí plavovlasé pěnice, které se podařilo ve své době získat několik Zlatých slavíků, se tak vznášejí jen další a další otazníky...

VIDEO: 3 MINUTY AGRESE: NESESTŘÍHANÁ rvačka Rychtáře s Macurou!

Video
délka: 03:17.65

3 MINUTY AGRESE: NESESTŘÍHANÁ rvačka Rychtáře s Macurou! redakce Blesk.cz

Fotogalerie
45 fotografií