Zopakovat úspěch Mikolase Josefa (23), který doslova zazářil na loňské Eurovizi, nebude tak snadné. Mladý umělec se totiž úspěšně probojoval do finále a skončil na krásném šestém místě, čímž Česku zajistil zatím nejlepší výsledek v historii. Letošní zástupce  zatím v Evropě boduje. Teprve včera se kapela Lake Malawi vrátila z Moskvy, kde proběhla poslední eurovizní párty, před velkou soutěží v Tel Avivu, které začíná 14. května v Izraeli.

„Od začátku Eurovize jsme dvanáctkrát nastoupili do letadla. Kiev, Amsterdam, Londýn, Madrid, Moskva… Vždycky jsem toužil hrát po Evropě - a teď je to tady! Ale musím se přiznat, že nám to dává zabrat. Když k cestování přičtu zkoušky na show, všechny rozhovory a cesty autem, na nic jiného ani nezbývá čas. Najíst se a jít spát,“ popsal současnou situaci frontmen kapely Albert Černý (30).

Na svém zatím úspěšném tažení Evropou se ale cítí jako skutečné superhvězdy. „Po příletu do Moskvy jsme nastoupili do taxíku a ve třech se s klukama tlačili na zadním sedadle. Po hodině a půl, kterou jsme strávili v totální zácpě, jsme vystoupili před hotelem a začali se na nás tlačit fanoušci a objektivy foťáků ruských novinářů,“ líčil sympatický Albert, který býval dříve součástí sestavy Charlie Straight, návštěvu ruské metropole.

Ten se nyní spolu s Jeronýmem Šubrtem a Antonínem Hrabalem  chystá bojovat před zhruba 200 miliony diváků o náš postup do finále Eurosongu. Podle předpovědí sázkařů má skupina Lake Malawi celkem vysoké šance na postup do finále…

VIDEO: Alberta Černého s Lake Malawi čeká největší vystoupení v životě! Jak se na Eurovizi připravují?

Video
délka: 03:54.90
Video se připravuje ...

Alberta Černého s Lake Malawi čeká největší vystoupení v životě! Jak se na Eurovizi připravují? Martin Balcar, Aleš Brunclík

Fotogalerie
23 fotografií