Poslední část Detektivů od Nejsvětější Trojice, kteří vyřešili drsný případ miminka s uříznutou hlavičkou, by se měla zaměřit také na soukromí hlavních postav. Jednou z hlavních dějových linek bude milostný vztah KláryMelíškové alias majorky Výrové s Mojmírem Rovenským, kterého ztvárnil Viktor Preiss. Pro známou hvězdu Dejvického divadla však bylo natáčení romantických scén poněkud obtížnější, než by se mohlo na první pohled zdát!

„Do Viktora Preisse jsem byla zamilovaná jako holka, když hrál v Nemocnici na kraji města,“ přiznala Melíšková plaše. V populárním normalizačním seriálu Jaroslava Dietla (†56) hrál Preiss mladého a notně nevyzrálého hokejistu Přemysla Rezka, který svým klukovským šarmem popletl hlavu lékařce v podání Elišky Balzerové (69).

„Tehdy by mě ani ve snu nenapadlo, že budu herečka a že se s panem Preissem potkáme jako kolegové. A ještě v tak blízkém vztahu! Je milý, zkušený a je s ním nádherná spolupráce,“ chrlila Melíšková na svého hereckého kolegu jenom samá superlativa. Jak je vidět, city, které k němu před lety cítila, nikterak neuvadly.

Poslední minisérie detektivního seriálu, kterou natočil známý režisér Jan Hřebejk (51), se bude tentokrát týkat sériového vraha. „Ať už jsme točili Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů či Vodníka, vždycky jsem si říkal, že je to naposledy. A pak přišly Živé terče. Když takovou dobu děláte se stejnými herci a se stejným štábem, je to radost. Nechce se vám od nich. Ale nyní je to opravdu poslední detektivní minisérie,“ dušoval se muž, který stojí například za Pelíšky nebo za Šakalími léty, na tiskové konferenci České televize.

VIDEO: Upoutávka k detektivce Živé terče

Fotogalerie
31 fotografií