Seznámila se s ním v roce 2008 a spolu absolvovali desítky koncertů. „Byli jsme takový vyladěný kolektiv, rodina. On nás, tanečnice, dokázal vždy pochválit, podpořit, podepřít. Jeho show byla vzpruha. V tu chvíli byl z jiného světa a my jeho nedotknutelné bohyně,“ řekla se slzami v očích. 

Marie pečuje o dceru Marianku (13), která má svalovou atrofii a je na vozíčku. Po náročné operaci prožily s mámou těžké období. „Bývala jsem na dně. Celé noci ji měsíce polohovala, musela pořád ležet. A při těch vystoupeních měl člověk pocit, že je pro něj výjimečný a zapomněl na denní starosti. Když přišel před show do šatny říkával – vy jste moje Kleopatra! Máte křídla, žlutou sambu? Mluvil jako básník,“ mluví o Nekonečném, kterého minulý týden našli mrtvého v koupelně. Zabil ho infarkt.  

Podporoval dceru na vozíčku 

Nejvíce si však cení, jak se choval k postižené Mariance. „Volával nám, povzbuzoval nás a s dcerou si tak krásně povídal. Vysvětloval jí, ať není smutná, že ztrácí některé kamarády jen proto, že nemůže být jako oni. Že tělo je jen schránka a duše si může žít, jak chce,“ zavzpomínala Marie. 

Kdykoli s dcerou přijely do Prahy, jako by neviděl, že je na vozíčku. „Byl to dospělý chlap, ale uvažování měl tak čisté a nezkažené, jako dítě. Nikomu nezáviděl, vše špatné dokázal otočit v dobré. Neznám nikoho takového. Mám pocit, že mi umřel poslední kavalír. Bude nám oběma moc chybět...“ dodala držitelka mnoha titulů z tanečních soutěží.  

VIDEO: Poslední slova Daniela Nekonečného (†52): Jsem v ráji...

Video
délka: 01:49.70
Video se připravuje ...

Poslední slova Daniela Nekonečného (†52): Jsem v ráji... Ples hotelu International Brno

Fotogalerie
113 fotografií