Na rozdíl od country umělce Johnnyho Cashe, který koncertoval po mnoha věznicích celé USA, za sebou sice nemá Tomáš Klus (alespoň prozatím) žádnou kriminální minulost, ovšem pochopení pro muže, kterým se podařilo skončit za mřížemi, s ním podle všeho sdílí. „Byly to velmi silné a nabité příběhy, nad nimiž nelze mávnout rukou a říct; zaslouží si to. Každý z nás, ať už má mundúr, nebo doktorskej plášť, píše příběh v roli výslednice svých předchozích rozhodnutí, každého z nás k dnešku donesly příčiny a okolnosti minulosti,“ svěřil se mladý hudebník na sociální síti.

U fotky, na které měl svatozář (a je otázkou, zda to byl záměr nebo náhoda), pak Klus, známý svou charitativní činností, spasitelsky pokračoval: „Proto jsem znovu prosil Pánaboha, aby se každý z chlapů seznámil se svou nejvnitřnější podstatou, aby ji našel, uchopil a předal. A když mi pak děkovali a silným stiskem ruky odváděli pozornost od slzy v oku, pochopil jsem, jak potřebné je pro nás pro všechny odpuštění, pochopení a možnost začít znova.“

A k tomu podle něj může dojít i na takovém místě, jako je kriminál. Jistě by s ním souhlasila třeba „nejslavnější pašeračka Česka“, tedy blonďatá Tereza H. (22), kterou pákistánský soud uvrhl na nekonečných osm let a osm měsíců do kriminálu. Tam totiž přešla na islámskou víru… „Nový člověk se může zrodit právě v tomto okamžiku a stačí k tomu pouze rozhodnout se a vydržet. Svět je připraven na cokoli, jediný, kdo váhá, je vždy člověk,“ uzavřel populární zpěvák své hluboké myšlenky.

VIDEO: Tomáš Klus (32) zazpíval v Býčí skále, výtěžek koncertu šel plně na charitu.

Video
délka: 03:29.70

Tomáš Klus (32) zazpíval v Býčí skále, výtěžek koncertu šel plně na charitu. Hynek Zdeněk, blesk.cz

Fotogalerie
48 fotografií