Podobně jako ostatní příznivci skautingu, ani Lukáš Pavlásek neodolal výzvě nasdílet svou nejstarší skautskou fotku a napsat k ní osobní příběh. Slavný srandista, který se proslavil sérií reklam na mobilního operátora jakožto „Tydýt", zalovil v archivu a vytáhl z něj jeden velice povedený snímek: sice ne ten nejstarší, ale ten, co byl po ruce.

„Je to na táboře v roce 1991, což byl první tábor, který jsme si kompletně stavili sami. Stojím tam já, bratr Ufon, a proti mně jsou vidět záda bratra Kastelána,“ popisuje fotku, na které má na sobě jakožto tehdy ještě hubeňoučký plavovlasý chlapec modrou teplákovou soupravu a přes ni přehozenou šusťákovku.

„Zrovna se asi špičkujeme jako hoši z Foglarových knih, protože já jsem s bratry Kozlem a Želvou vydával celým oddílem milovaný časopis ŽUB (Žasni, usmívej se, bav se - Želva, Ufon, Beran) a bratr Kastelán se nás snažil vyšachovat plantážnickým časopisem Profík, který skončil po dvou číslech, protože mezi hochy koloval jen nepřekonatelný ŽUB a Profík zůstával smutně viset na táborové nástěnce,“ zavzpomínal komik, který se poslední dobou úspěšně prosazuje i na poli literatury a vydává své básně.

Přiznal, že skauting výrazně ovlivnil jeho život. To, že složil slavnostní slib a s hrdostí nosil skautský šátek, považuje za jeden z nejzásadnějších momentů svého života. „Kdybych měl říct ve stručnosti, co mi skauting dal, tak mi dal úplně všechno. Dal mi celoživotní kamarády, kteří jsou vlastně jako moje rodina, a také jsem u táboráků jako dítě dělal své první scénky, vysvětlil - čímž vlastně přiznal, jak a kdy začal se svými stand-upy, kterými se později dostal do širokého povědomí veřejnosti.

Mně se vždycky líbilo, že na táboře bylo hodně srandy a legrace, a je furt, protože v červenci beru hrneček a zase vyrážím na naše tajné místo v Zeleném údolí,“ dodal.

I tento plechový hrnek měl ostatně svoji vlastní historii, „Tydýt" ho totiž dostal od maminky na svůj první tábor, kdy mu bylo šest let. Od té doby si ho bere s sebou na každou akci. „Ten už se mnou zažil lecjakou cmuldu, meltu a chlebovou polévku,“ zdůraznil Pavlásek, který před lety zazářil v taneční soutěži StarDance.

VIDEO: Pomatený rozhovor s Lukášem Pavláskem o StarDance! 

Video
délka: 01:23.77

Pomatený rozhovor s Lukášem Pavláskem o StarDance! Markéta Reinischová, Petr Soukup

Fotogalerie
41 fotografií