Ve středu Andrea Pomeje pohřbila v Českých Budějovicích svého manžela Jiřího Pomeje, ale v pátek už musela plnit své pracovní povinnosti. Jako dýdžejka se se svým přítelem Petrem Plačkem vydala na své vystoupení, jenže tam nedojela. Na nejrušnější dálnici D1 bourala.

„Už od začátku to byla hrozná cesta. K nehodě došlo sedmdesát kilometrů za Prahou. Stalo se to tak, že pán před námi přibrzdil a Petr, který seděl za volantem, už nestihl zareagovat a napral to do toho auta před sebou. Byla to řetězová reakce, brzdila spousta aut. Péťa to aspoň zvládl strhnout doprava, takže jsme vzali jen roh toho druhého auta, ale naše bylo nepojízdné. Stalo se to v sedm večer, čekali jsme na odtahovku, pak nás policisté vzali na služebnu a domů nás pustili o půlnoci,“ prozradila eXtra.cz Pomeje detaily nehody.

Jí samotné ani jejímu příteli se naštěstí nic nestalo. Strach o život měla Andrea paradoxně až po nehodě. „Nic mě nebolí, nic se nikomu z nás nestalo. Jenom jsem se lekla. Ale mnohem horší to opravdu bylo poté na silnici než při samotné nehodě. Řidiči pořádně neviděli, co se děje, švihali to okolo a troubili jak zběsilí. Byla jsem ráda, když se nám konečně podařilo přeběhnout,“ přiznala vdova, jejíž auto bylo na odpis. Naštěstí pro ni ho ale měla pronajaté od firmy, a tudíž jí ho vymění za nové.

Policie jako viníka nehody označila Petra, který své řízení prý nepřizpůsobil situaci na dálnici. Pomeje si je dobře vědoma, že na svých dalších cestách musí být oba velmi obezřetní a víc se soustředit. Přece jen, doma má pětiletou dcerku Aničku, která už přišla o tatínka Jirku.

Fotogalerie
59 fotografií