Na Pomejeho vzpomíná maminka Ivety Bartošové evidentně raději než na jiné dceřiny partnery. Proto zpráva o tom, že Jiří rakovině kostí podlehl, rozjitřila její city. „Už to vím. Co vám mám na to říci? Byl to můj zeť, měla jsem ho celkem ráda. Je mi to velice líto, že tak mladý zemřel. Vzpomínám na něj v dobrém,“ řekla paní Svatava Blesku pohnutým hlasem s tím, že všechny vzpomínky na něj již vylíčila ve své knize Moje dcera Iveta.

Tam popsala i to, že Pomejeho s dcerou poprvé společně viděla na pohřbu svého manžela, Ivetina otce, který jí Pomeje pomáhal organizovat. Že spolu randí, se ale dozvěděla až poté. „Byla jsem ráda, protože jsem si myslela, že se Iveta vzpamatuje a konečně bude šťastná. Táta zemřel v dubnu a v září se brali. Vypadali spokojeně a šťastně, ale dál už se ví, jak to dopadlo...,“ prozradila matka Ivety. Na veselku ale vzpomíná ráda.

„Svatba byla nádherná. Letěli jsme tam letadlem, vzal nás do svého letadla pan Buksa, který má kosmetickou firmu a v Čeladné má sídlo. Má malé letadlo asi pro dvanáct lidí a letěli jsme s ním se synem a jeho rodinou. Myslím, že Ivetu sponzoroval spolu s Jirkovým kamarádem Páskem. Svatba to byla krásná. Byli jsme tam celá rodina, asi čtyřicet lidí včetně mých a manželových sourozenců. Všechny nás pozvala. Chyběla pouze Ivana. Řekla, že takové divadlo nemusí vidět,“ dodala.

Ani v nejhorším snu by ji ale nenapadlo, že ženich i nevěsta mají před sebou nejen krátké manželství, ale i životy. Iveta spáchala sebevraždu 29. dubna 2014, Jiří podlehl rakovině o pět let později – v úterý 26. února 2019.

Lesk speciál: Vše o životě a smrti Jiřího Pomeje (†54)

Video
délka: 05:54.99
Video se připravuje ...

Lesk speciál: Vše o životě a smrti Jiřího Pomeje (†54) Bára Horáková, Lukáš Červený, hudebnibanka.cz

Fotogalerie
46 fotografií