„Jirko, děkuju za všechno hezké, ale i za to těžké. Zůstalo mnoho krásného. Odpočívej klidně,“ napsala na svůj profil na sociální síti Michaela Kuklová, která byla za Pomejeho vdaná v letech 1994–2007.

Děti spolu sice nikdy neměli a navíc Míša měla kvůli exmanželově neúspěchu s filmem Andělská tvář dlouhou dobu dluhy, jejich pouto bylo ale přesto silné. Brunetka na Jiřího nikdy nezapomněla a myslela na něj i v době, kdy bojoval s rakovinou.

Nyní ji mrzí jeho odchod na onen svět. Lituje také jeho pozůstalé. „Především z pohledu mámy nedokážu vyjádřit, jak moc je mi to líto,“ napsala na facebooku maminka desetiletého chlapce Romana. Pod jímavým příspěvkem se hned objevila řada kondolencí. Dokonce tam některé dámy i psaly, že mají podobnou zkušenost - i jim zemřel bývalý manžel.

Fotogalerie: Zemřel Jiří Pomeje: Herec prohrál boj s …
131 fotografií

Ačkoliv manželé byli třináct let, pár tvořili ještě o dva roky déle. Seznámili se již v devadesátých letech při natáčení filmu Playgirls 1 a 2. „Milovala jsem ho, ale upřímně řečeno, nakonec se s ním vůbec nedalo žít,“ řekla kdysi Míša o jejich vztahu, na kterém se hodně podepsalo to, že Jiří holdoval alkoholu. Kromě toho Pomeje oba dva hodně zadlužil a představitelka princezny Jasněnky tak málem přišla o dům svých rodičů.

Zatímco podle ní se o děti během manželství marně snažili, herec a dabér to popisoval jinak. „O dítě jsme se 15 let, co jsme byli spolu, nikdy nesnažili. Dokonce jsem si musel dávat velký pozor. Míša pořád nemohla pro těhotenství najít vhodný čas. Chtěla dělat kariéru," řekl kdysi Blesku Pomeje s tím, že si sice slíbili, že po premiéře Andělské tváře se o miminko pokusí, jenže místo toho přišel rozchod.

Jiří pak dokonce hodil svůj snubní prsten do Vltavy. Oženil se posléze ještě dvakrát, v roce 2008 s Ivetou Bartošovou (†48, rozvedli se po dvou letech) a v roce 2013 s dýdžejkou Andreou (30), s níž má dceru Aničku (5).

VIDEO: Lesk! Speciál: Vše o životě a smrti Jiřího Pomeje

Video
délka: 05:54.99

Lesk! Speciál: Vše o životě a smrti Jiřího Pomeje Bára Horáková, Lukáš Červený, hudebnibanka.cz

Fotogalerie
125 fotografií