Jiří Pomeje se tehdy rozhodl, že něco takového nemůže dopustit, a promluvil o svých nejtěžších chvílích v životě. „Já jsem stál na Nuselském mostě před čtyřmi lety po prvním rozvodu,“ přiznal tehdy Pomeje ve snaze pomoci neznámému. „Tuhle beznaděj jsem takhle zažil,“ přiznal s tím, že mu tehdy pomohl jeho věrný kamarád Pavel Pásek.

V těžké situaci se prohlásil za kamaráda neznámého. „Víš, jak se budeme trápit? Lidi kolem tebe, kteří tě mají rádi,“ ptal se člověka, který jel v té chvíli autem a reálně přemýšlel, že skoncuje se životem.

Dramatická situace Jiřího tehdy rozplakala a zařekl se, že jestli si dotyčný muž něco udělá, tak v rádiu končí. „Já jsem tohle zažil a ty to nesmíš udělat. Ty jsi první člověk, kterého můžu zachránit,“ tvrdil tehdy rozhozený Pomeje a svá slova vzal vážně. Pavlovi tehdy pustil píseň Věry Špinarové Tenkrát na západě a vzal si na něj telefonní číslo, protože nepříjemnou situaci už víc nechtěl řešit veřejně prostřednictvím rádia.

Pomeje na Frekvenci 1 moderoval pořad Česká noc od roku 2010. S rádiem se rozloučil v roce 2012. „Já to nechci blíže komentovat! Ty věci, které se v rádiu udály, mi nedávají jistotu nějaké podpory, takže jsem se rozhodl odejít. Vím, že přicházím o peníze, o spoustu lidí, kteří mi fandí, ale já zkrátka dál pokračovat nechci. I když mám ještě do konce roku platnou smlouvu,“ řekl tehdy Pomeje deníku Aha!

Oblíbený herec už bohužel nikomu dalšímu nepomůže, osudnou se mu stala rakovina, se kterou dlouhé měsíce bojoval. Jiří Pomeje zemřel v Nemocnici Na Pleši.

 

 

 

Fotogalerie
63 fotografií