Sama Vlastina přiznává, že se chovala jako kráva a jako ke krávě se k ní chovalo okolí.

"Měla jsem kamarádky, kterým když jsem zavolala o pomoc, řekly, že nemají čas. Když si ho našly, řešily jsme, jak to mám já jednoduchý, protože jsem hezká a umím si sama vydělat prachy. Bylo mi to nepříjemný, a tak jsem shazovala samu sebe, aby se vedle mě cítily líp. Nejlepší kamarádce jsem se omlouvala za to, že se mi daří," přiznala na sociální síti herečka a tím si i vysvětlila, proč měla tolik nepovedených vztahů s muži.

"Vadilo jim, že zářím, aniž bych strkala prsty do zásuvky. Místo toho, abych hned odešla, zůstávala jsem roky, protože mě týpek prosil a brečel, že nechce být sám. A mě ho bylo líto, chudáka."

Až když poznala svého nynějšího manžela producenta Jiřího Kounického, přivedla na svět třetí dítě a vypsala ze svých životních traumat v knize, našla sama sebe.

"Moment uvědomění si vlastních hranic je ten, kdy zjistíte, že se chováte jako kráva. A hlavně, že se k vám ostatní jako jako ke krávě chovají, protože můžou. Od krávy k sobě samé to už pak není tak daleko, i když cesta je to plná sra*ek. Můžu být pořád citlivá, něžná, milující, ale tak jako k ostatním, tak i sama k sobě. Můžu si vybrat, s kým si chci trávit svůj čas, kterého je málo. Můžu odmítnout nabídku, kterou nechci, i když je za ní nátlak, že už se nebude nikdy opakovat. Můžu odejít, když nemám prostor posouvat se dopředu a můžu pro člověka, kterého mám ráda, udělat jednu z nejlepších věcí na světě: nelitovat ho. Protože nejsem kráva. I když jsem kdysi byla…" tvrdí Svátková.

VIDEO: Vlastina Svátková z GangsterKy: Z bulimie jsem se musela vypsat

Video
délka: 02:51.67

Vlastina Svátková z GangterKy: Z bulimie jsem se musela vypsat Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
29 fotografií