V Praze je pravděpodobně jediným starostou s tak výrazně nevybíravým slovníkem, jak je ale vidět, u lidí je více než oblíbený. Ve své funkci působí i jako oddávající, a toho využívají jeho fanoušci, kteří si klidně změní adresu trvalého bydliště, jen aby si mohli říct své „ano" před ním.

„Existují přespolní blázni, co jsou ochotni se svého už tak pošetilého pošetilého nápadu nevzdat, a i přes vo*ery to provázející si začne jeden ze snoubenců v Řeporyjích organizovat trvalé bydliště, jen aby se jim dostalo té obrovské pocty," píše na svém facebookovém profilu starosta Pavel Novotný

Snaží se prý vycházet vstříc každému, kdo má alespoň trochu soudné požadavky, jak ale upozorňuje, oddávat může jen na území městské části Řeporyje. Jeden ze snoubenců tam tedy musí mít trvalé bydliště. A problémem není ani registrované partnerství.

„Pro naprosté šílence a hovada tu vzhledem k vysoké koncentraci slavných sousedů a mých kamarádů lze teoreticky taky pojmout veselku ve stylu Novotný oddává, Nekonečný svědčí," vtipkuje bývalý bulvární novinář.

Mít na svatbě roztančeného Dana Nekonečného skutečně nemusí být pro snoubence úplné sci-fi. „Ptal jsem se ho, jestli by uměl přijít jako svědek do obřadní síně nebo na skálu s tygrem a prý ano a navíc bude mít na obličeji třpytky, které si nechal dovézt z Mléčné dráhy. Akorát nebude Daneček asi zadarmo od státu jako já," píše svým typickým humorem Novotný. 

Zájemců o svatbu před známým skandalistou Novotným je prý skutečně hodně, a kdo má zájem, musí se rozhodnout dlouho dopředu. „Veselku v Řeporyjích, mám-li oddávat já, to chce fakt včas rezervovat kvůli termínu, nejsme Vegas."

Jedna zdejší paní mermomocí chtěla mezi svátky tajně oddat a pinklá volala dva dny na úřad, narychlo, tajně, a to umíme samozřejmě asi taky, ale potřebuji na obřad matrikářku a ta se o Štědrém dnu blbě shání," upozorňuje Novotný, jehož nabídky na svatbu asi nevyužijí Kateřina Kristelová (39) s Tomášem Řepkou (45), do nichž v jednom kuse rýpe.

Pavel nakonec ještě dodal, že jim v Řeporyjích dokáží skvěle poradit i s rozvodem skrze jejich advokátní kancelář a na zpovědi a křtiny mají pana faráře. V těchto případech se ale jeho služeb nedočkáte.

VIDEO: Inaugurace starosty Pavla Novotného: Okamžitě porušil řád!

Video
délka: 16:34.63

Inaugurace starosty Pavla Novotného: Okamžitě porušil řád! Jan Jedlička

Fotogalerie
37 fotografií