„Protekční spratek“ Novotný (ODS) starostou Řeporyjí: „Ubrat na vulgaritách,“ radí mu

Autor: jim - 
5. listopadu 2018
22:15

Novinář, moderátor a „protekční spratek“ Pavel Novotný (ODS, 37) je hrdým patriotem Řeporyjí a v barvách občanských demokratů tam nyní zaznamenal politický úspěch. Stal se novým starostou. A při té příležitosti už stihl porušit zavedený politický bonton. Jeho předchůdce ve funkci mu přitom radí, aby ubral na vulgaritách.

Už jako devítiletý chlapec prý Pavel Novotný prohlásil, že se stane starostou. V pondělí po 28 letech konečně zasedl do vysněného křesla. Zkušenosti z tamní politiky však již má bohatší, než by někteří možná čekali – má za sebou osm let v zastupitelstvu strávených v opozici. Po říjnových komunálních volbách se však dostává do vůdčí role.

Bouřlivák v čele poklidné městské části

Řeporyje jsou podle nového starosty spíš vesnice než město. A jako v každé vesnici je tu rybník, kostel, hospoda, nádraží a les. V následujících čtyřech letech bude této poklidné městské části na západu Prahy vládnout právě bouřlivák Pavel Novotný, syn baviče Petra Novotného, který sám sebe označil v minulosti za „protekčního spratka“.

Na první shromáždění zastupitelů v novém uspořádání se přišlo podívat asi 20 lidí. V přeplněném sále popocházeli nervózní političtí nováčci i zkušení zastupitelé a zraky všech se upínali k budoucímu starostovi.

Zúčastnění se reportérovi Blesk.cz svěřili, že novému starostovi důvěřují: „Já jsem spokojená a doufám, že bude dobrej. Jeví se tak. Znám ho už třicet let,“ říká starousedlice Marie Pánková (74) a dodává: „Věřím, že bude mít úspěch. Je takovej rvavej,“ směje se.

Bývalý starosta: Měl by ubrat na vulgaritách

Na předání starostovského žezla se přišel podívat i dlouholetý exstarosta Stanislav Procházka (73), který Pavlu Novotnému před lety ukazoval svůj úřad: „On si to vytknul. Jako dítě školou povinné za mnou přišel s maminkou a říkal, že by tady chtěl být starostou, co má dělat?“ vzpomíná Procházka. Následně mu vysvětlil, jaká cesta vede do čela úřadu.

Video Pavel Novotný s otcem na křtu Fešáků - Hana Höschlová, Jan Jedlička

Na následující čtyři roky Pavla Novotného je bývalý starosta zvědavý: „Myslím si, že v hlavě to má srovnaný. Není hloupej. Musí ubrat na těch vulgaritách. On je provokatér,“ poradil svému pokračovateli exstarosta.

Novotný: Miluju to tady

Celé zastupitelstvo se pak neslo v uvolněném duchu, který kontrastoval s formálně vedeným procesem. Po zvolení starostou si Pavel Novotný vzal slovo a hned porušil pravidla. Oproti povoleným pěti minutám pro vyjádření si pro svůj první proslov starosty vyhradil patnáct minut.

Ve své netradiční řeči vysvětlil, proč chtěl být starostou: „Miluju to tady. Chodil jsem sem do školky, školy, Jisker, málem do Pionýru, kdybych nezlobil. Byl jsem hasič, byl jsem sokol a jsem ke smůle místního fotbalového oddílu brankář,“ zavtipkoval.

Chválou pak nešetřil na adresu koaličních partnerů, s nimiž má pohodlnou většinu sedmi zastupitelů z jedenácti. Řeporyje povede koalice ODS, Pirátů a Strany zelených.

„Dostal jsem bonus, kvůli kterému má smysl dělat starostu. Tím bonusem je složení zastupitelstva. Myslím celého zastupitelstva,“ chválil své nové kolegy Novotný a poté netradičně pochválil i čtyři opoziční politiky, jichž si váží za jejich zkušenosti.

Boj proti třídírně odpadu i za novou školu

Celé zasedání se nakonec protáhlo na hodinu a půl a zvolení politici šli oslavovat do hospody. Před nimi však stojí nelehké úkoly. Zabránit vzniku třídírny odpadu, kterou si místní obyvatelé nepřejí a proti níž chce Novotný bojovat všemi způsoby. Dále se chce zaměřit na zoufalý stav dopravy, kdy přes Řeporyje projíždí nekonečný had vozidel a také chce začít stavět novou školu za 35 milionů korun.

Video Pavel Novotný u soudu kvůli údajnému podvodu Tomáše Řepky: Vyhrožuje mi! - Tereza Kühnelová, Jan Jedlička

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kobyla1 ( 13. listopadu 2018 18:09 )

Co to kecáš vylizanče? Tebe přece za prezidenta nikdo nezvolil...

kobyla1 ( 13. listopadu 2018 18:05 )

Jak může takový smrdutý debil jako ty porovnávat, kdo je a kdo není normální? Podle těch tvých zvratků na různých diskuzích není těžké poznat, že jsi jen další vylízanec z tábora magorů, kteří tuhle republiku jen devastují ty hňupe zablešenej

robin5 ( 7. listopadu 2018 14:24 )

Třeba si ten vyžraný šišla zaplatí z obecních peněz logopeda. Pro jeho voliče by to byl přínosné, protože mu není rozumět co mele, prská a slintá jak obecní idiot. Kdyby se mu ta mluva alespoň trošku vylepšila, třeba by jeho ovečky časem dešifrovaly o co mu jde.

oltec ( 6. listopadu 2018 18:44 )

hlavně při každém rozhovoru s Novotným dávejte titulky není mu rozumět ani slovo

hradnihulvat ( 6. listopadu 2018 17:51 )

Asi proto, že Novotný není prezident, ale pouze starosta. Kdyby se tak choval ve funkci prezidenta, určitě by mu to vadilo. Tak jako každému NORMÁLNÍMU člověku. Ovšem Zemana nezvolili normální lidé, pouze ovčané.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud