Dalibor Janda a Peter Nagy přislíbili, že do svého repertoáru zařadí nejen vlastní největší hity, ale i nezapomenutelné skladby Karla Gotta. Přispějí tak k jedinečné oslavě »božských« 80. narozenin pod širým nebem, které doplní ještě koncertní sety Anny K. a kapely Brutus!“ Takto láká tisková zpráva na první den festivalu.

„Taková drzost mě opravdu vytáčí. Nikdo se neobtěžoval zvednout telefon a zeptat se mě,“ běsní zpěvák přezdívaný Hurikán. „Přijde mi, že se automaticky počítá s tím, že se všichni podvolí, aby náhodou neurazili pana Gotta, ale takto já opravdu fungovat nebudu,“ nebere si Janda servítky.

„Diváci, kteří na mě přijdou, rozhodně nejsou zvědaví na to, jak se tam ztrapňuji zpíváním cizích písniček. Myslím, že pár dobrých hitů mám a právě na ty diváci přijdou. Pokud má pan Gott zájem, může si je zazpívat, s tím nemám problém, ale na mém koncertě se budou zpívat moje písně,“ uzavírá Dalibor.

Ten celkem třikrát obsadil nejvyšší stupínek v anketě Zlatý slavík – v roce 1986, 1987, 1988. Druhá polovina osmdesátých let zkrátka patřila Daliboru Jandovi. Jenže zatímco zástupy fanynek omdlévaly, když se podmanivým chraplavým hlasem ptal „Kde jsi?“, někteří kolegové ho tolik v lásce neměli. Jedním z nich je podle Jandy i Gott.

„Mám pocit, že mě Karel nikdy moc nemusel,“ tvrdí Hurikán. „Ty úspěchy přišly náhle, my jsme se ani neznali. Když jsme se potkali, normálně jsem ho pozdravil. Dodnes k němu mám obrovskou úctu, vykáme si,“ dodává zpěvák.

VIDEO: Hurikán Janda křtil kapelu New Element: Klukům věští rozchody!

Video
délka: 01:36

Hurikán Janda křtil kapelu New Element: Klukům věští rozchody! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
60 fotografií