Herečka a dabérka Veronika Žilková byla vždycky velice aktivní ženou. V Praze učila na Mezinárodní konzervatoři, šéfovala tam i hereckému oddělení, aktivně hrála v Činoherním klubu a pendlovala mezi dalšími divadly. Kvůli manželovi Martinovi Stropnickému se ale rozhodla za vším udělat tlustou čáru a z profesně vytížené ženy se stát paní velvyslancovou v Izraeli na plný úvazek.

Aby sympatická blondýnka s nezapomenutelným hlasovým projevem svou neutuchající energii nemusela investovat jen do domácnosti v Tel Avivu, rozhodla se kývnout na nabídku Českého centra nastoupit do kanceláře a pomáhat tam s kulturní agendou spojenou s drobnější administrativou. „Bylo by to na půl úvazku asi za čtrnáct tisíc korun měsíčně,“ přiznala Žilková v říjnu loňského roku pro Blesk.

Deníku Aha! se teď ale svěřila, že to nakonec nevyšlo. „To pracovní místo v Jeruzalémě České centrum nakonec zrušilo. Byla to jen nezávazná nabídka,“ povzdechla si. A aby se nemusela potýkat s nudou, začala podle dostupných informací vyučovat rodný jazyk dvou až sedmileté děti přímo v jejich rezidenci – a to samozřejmě zcela zadarmo.

Žilková však hodlá Českou republiku pravidelně navštěvovat, zrovna před pár dny sem přiletěla. Do našich končin ji ženou pracovní povinnosti. „Momentálně jsem tady na pár týdnů, jezdím po divadelních zájezdech s představením Čarodějky v kuchyni,“ popsala deníku Aha!, čím aktuálně žije. V této divadelní hře účinkuje spolu s Michaelou Dolinovou (54), Ladislavem Ondřejem (27) či se svým synem Vincentem Navrátilem (21), ve většině termínů ji ovšem alternuje herečka Sandra Pogodová (43).

VIDEO: Veronika Žilková o Dolinové: Míša mě 10 let živila! A teď máme další kšeft!

Video
délka: 03:38.67

Veronika Žilková o Dolinové: Míša mě 10 let živila! A teď máme další kšeft! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
42 fotografií