Dočasným domovem syna Jany (71) a Viktora (71) Preissových je Psychiatrická léčebna Jemnice na Třebíčsku. Podle informací Blesku je tam herec pravidelným pacientem. „V minulosti se tam léčil už několikrát. Od loňského října tam byl celkem třikrát. Pobude si tam třeba týden a pak se vrátí zase po třech týdnech. Mluví se o tom, že ho snad jednou měla přivézt i záchranka,“ svěřil Blesku zdroj z okolí mladého Preisse.

U herce problémy s psychikou propukly ve velkém v roce 2014. Trpěl depresemi a stavy úzkosti. Dohnaly ho k tomu pocity, že je neúspěšný, nemá tolik peněz jako jeho kolegové z branže, nebyl vyrovnaný. Dostal se do bodu, kdy už nevěděl, jak jít v životě dál. Vše začal řešit alkoholem. K tomu bral prášky na spaní.

Manželka, herečka Martina Preissová (43), mu jeho pití samozřejmě vyčítala a často se kvůli tomu hádali. A jedna hádka mohla skončit sebevraždou…

Po tomto incidentu skončil na Psychiatrické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice u Karlova náměstí, kam ho odvezli jeho zoufalí rodiče Viktor a Jana Preissovi.

Strávil tam týden a potom se léčil dva a půl měsíce v protialkoholním sanatoriu. Martina ale hned po návratu čekala recidiva. Příval práce psychicky nezvládl, znova sáhl po flašce tvrdého alkoholu a do léčebny se na dalších 14 dní vrátil.

Trpěl depresemi, utápěl se v alkoholu a v jednu chvíli panovaly u jeho blízkých obavy, že by se mohl chtít zabít. Po jedné domácí scéně a hádce s manželkou Martinou skončil Preiss na psychiatrii. Jak to sám popisoval? Byla to prý ona, kdo ho poslal do lesa se oběsit. „Doma došlo k běžnému konfliktu, po kterém moje žena i s dětmi odjela,“ tvrdil Martin v rozhovoru pro časopis Téma v roce 2015.

„Samozřejmě v tom hrál roli můj alkohol. Mluvili jsme pak spolu ještě po telefonu a ona v afektu řekla, že pokud mě život nebaví a chci se uchlastat, tak ať se seberu a jdu se rovnou do lesa pověsit,“ přiznal herec s tím, že se sbalil a šel se projít do Kunratického lesa. Pokus o sebevraždu se podle něj nekonal. Měl v plánu jít na pivo a celou hádku s manželkou rozdýchat. Podle informací Blesku měl vyběhnout z domu s nožem.

„Manželka zavolala na tísňovou linku, že její manžel utekl z domu směrem ke Kunratickému lesu. Uvedla, že se léčí s psychickými problémy. Policisté ho nalezli a předali do péče záchranářů. Je v nemocnici. Neměl by být nijak zraněn,“ uvedla tehdy policejní mluvčí.

VIDEO: Viktor Preiss: S manželkou se vzájemně vyhýbáme! Řekl proč!

Video
délka: 00:44.20

Viktor Preiss: S manželkou se vzájemně vyhýbáme! Řekl proč! Česká televize - GEN

Fotogalerie
50 fotografií