15. říjen 2019
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

Cibulka není jediný, kdo se sesypal: Které celebrity skončily na psychiatrii?

/
 • Tyto celebrity mají zkušenosti s péčí psychiatra.
  18. února 2016 ● 20:41

  Pracovní vytížení dohnalo Aleše Cibulku až do péče psychiatra. Moderátor se zhroutil. Ale není zdaleka jedinou slavnou osobností, která skončila v péči odborníků. Do Bohnic několikrát nahlédla i Iveta Bartošová, nebo naposledy i herec Martin Preiss...

 • 1.

  Aleš Cibulka (38) - moderátor

  Za kolaps Aleše Cibulky může přepracování. "Ano, s prací jsem to přehnal, proto jsem si dal v rádiu a v televizi pauzu," přiznal Blesku moderátor. Podle zdroje z Českého rozhlasu se měl Cibulka zhroutit a vyhledat pomoc psychiatra. Moderátor to však vyvrátil. "Opravdu se nikde neléčím. Nemám žádné psychické potíže," zapřisáhl se Aleš. 

   

  Aleš přiznává, že to s prací přehnal.
  Aleš přiznává, že to s prací přehnal.
  Autor: Daniel Černovský

 • 2.

  Martin Preiss (43) - herec

  Kdo ale svůj pobyt na psychiatrii v Bohnicích nezapře, je herec Martin Preiss. Ten tam skončil poté, co se koncem roku 2014 pokusil o sebevraždu. Mohly za to jeho táhlé deprese, které léčil alkoholem, k lepší psychice nepřispěly ani hádky s manželkou a herec navíc prožíval syndrom totálního vyhoření. Nedařilo se mu v práci. Do blázince ho osobně odvezli jeho rodiče Viktor Preiss a Jana Preissová. I ona sama léta bojovala s těžkými depresemi.

   

  Martin Preiss
  Martin Preiss
  Autor: Foto: D. Kundrát, P. Machan, M. Pátek

 • 3.

  Iveta Bartošová (†48) - zpěvačka

  Snad nejslavnějším pacientem, který opakovaně navštěvoval psychiatrickou léčebnu v Bohnicích, byla zpěvačka Iveta Bartošová. Ta tam byla několikrát hospitalizována po jejích pokusech o sebevraždu. A že jich bylo. Naposledy tam skončila v létě 2013 poté, co ji Josef Rychtář vysvobodil z Itálie, kam odjela se svým ochráncem Zdeňkem Macurou.

   

  Iveta Bartošová v nemocnici.
  Iveta Bartošová v nemocnici.
  Autor: P. Machan, M. Pátek

 • 4.

  Bára Basiková (53) - zpěvačka

  Zpěvačka Bára Basiková patří k těm slavným, kteří trpí maniodepresivní psychózou. "Léčím se, moc jsem se o tom nezmiňovala, ale řeším to," přiznala před lety. S nemocí bojovala několik let a na úplné dno ji dostal rozvod s Jaromírem Pizingerem. „Bohužel mě ty deprese trápí už opravdu dlouho a nějakým způsobem s tím válčím," svěřila se tehdy.

  Bára Basiková s druhým mužem Jaromírem Pizingerem
  Bára Basiková s druhým mužem Jaromírem Pizingerem
  Autor: abl

 • 5.

  Marek Vašut (55) - herec

  Herec Marek Vašut se loni stal kmotrem knihy profesora Jiřího Rabocha, který ho léčil z depresí. "On je tady nejvyšší psychiatr. Už ho znám hodně, hodně let, jako zasloužilý pacient. Chodím sem pravidelně, protože ta nemoc, které se nepřesně říká deprese, v mém případě vyžaduje kontinuální pravidelnou léčbu," přiznal Vašut na křtu. 

   

  Marek Vašut
  Marek Vašut
  Autor: abl

 • 6.

  Jiří Langmajer (49) - herec

  Depresemi trpěl i herec Jiří Langmajer. "Musím pravidelně chodit k psychiatrovi, je to pro mě nutnost,“ svěřil se v roce 2008. „Kdybych neměl zázemí, tak už bych se dávno uchlastal k smrti, protože k tomu mám sklony,“ přiznal tenkrát. Jako jeden z mnoha řešil deprese alkoholem, večírky a prací. Nakonec usoudil, že už to nejde takhle dál, a vyhledal odbornou pomoc.

   

  Jiří Langmajer
  Jiří Langmajer
  Autor: Foto od čtenáře, Blesk - Jakub Ludvík, Tomáš Vrbenský, archiv

 • 7.

  Richard Müller (54) - zpěvák

  Častým hostem v psychiatrické léčebně byl i slovenský zpěvák Richard Müller. Vážné zdravotní i psychické problémy se u něj projevily už v roce 2006, kdy navíc holdoval drogám. "Kokain ve mně vyvolává nenormální stavy úzkosti. Rozhodl jsem se s tím skoncovat. V abstinenčním období jsem škrábal zeď a vážně jsem přemýšlel, zda je lepší kabel, nebo plyn," šokoval tehdy v jednom z rozhovorů.

   

  Richard Müller v roce 2003
  Richard Müller v roce 2003
  Autor: Archiv Blesku

 • 8.

  Bára Kodetová (45) - herečka

  Herečku dostalo na úplné dno fyzické i psychické vyčerpání. Její manžel Pavel Šporcl býval často kvůli práci z domu a ona zůstala na výchovu tří dětí a péči o domácnost úplně sama. Až se z toho zhroutila. "Třetí dítě mi vzalo poslední zbytky sil a já jsem byla opravdu velmi vyčerpaná a najednou jsem rok dva nemohla téměř nic. Sotva jsem dýchala, sotva jsem šla na procházku, byla jsem často nemocná," přiznala Bára Kodetová s tím, že jí selhal imunitní systém. Musela proto vyhledat odbornou pomoc.

  Bára Kodetová promluvila o svém imunitním kolapsu, který prožila po narození své třetí dcery.
  Bára Kodetová promluvila o svém imunitním kolapsu, který prožila po narození své třetí dcery.
  Autor: Alexander Malachovský

  Fotogalerie
  30 fotografií

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 12

rentierskej:

(19. 02. 2016 22:53)

dfghjk: A já myslel, že Bartošová skončila na kolejích ...vida, i blesk dokáže přijít s něčím novýn.

(19. 02. 2016 12:23)

majojo: Chybí mi informace, kolik našich současných politiků skončilo na psychiatrii nebo by tam skončit mělo. To je pro chod státu daleko významnější.

(19. 02. 2016 12:02)

hejhej: Blesk už není bilvár , ale odporná žumpa. Pan Cibulka není v léčení u psychiatrů, ale dal si jenom pauzu. Nechápu, proč je na fotce Bartošová, která byla v "ruku" psychiatrů především k vůli chlastu, jako spousta jiných "celebrit". K nim pan Cibulka rozhodně nepatří.

(19. 02. 2016 10:23)

pelagie: Bingo, přesně tak, chvílemi byl opravdu trapný .....

(19. 02. 2016 08:57)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy