19. únor 2019
Svátek slaví Patrik, zítra Oldřich

Cibulka není jediný, kdo se sesypal: Které celebrity skončily na psychiatrii?

/
 • Tyto celebrity mají zkušenosti s péčí psychiatra.
  18. února 2016 ● 20:41
   

  Pracovní vytížení dohnalo Aleše Cibulku až do péče psychiatra. Moderátor se zhroutil. Ale není zdaleka jedinou slavnou osobností, která skončila v péči odborníků. Do Bohnic několikrát nahlédla i Iveta Bartošová, nebo naposledy i herec Martin Preiss...

 • 1.

  Aleš Cibulka (38) - moderátor

  Za kolaps Aleše Cibulky může přepracování. "Ano, s prací jsem to přehnal, proto jsem si dal v rádiu a v televizi pauzu," přiznal Blesku moderátor. Podle zdroje z Českého rozhlasu se měl Cibulka zhroutit a vyhledat pomoc psychiatra. Moderátor to však vyvrátil. "Opravdu se nikde neléčím. Nemám žádné psychické potíže," zapřisáhl se Aleš. 

   

  Aleš přiznává, že to s prací přehnal.
  Aleš přiznává, že to s prací přehnal.
  Autor: Daniel Černovský

 • 2.

  Martin Preiss (43) - herec

  Kdo ale svůj pobyt na psychiatrii v Bohnicích nezapře, je herec Martin Preiss. Ten tam skončil poté, co se koncem roku 2014 pokusil o sebevraždu. Mohly za to jeho táhlé deprese, které léčil alkoholem, k lepší psychice nepřispěly ani hádky s manželkou a herec navíc prožíval syndrom totálního vyhoření. Nedařilo se mu v práci. Do blázince ho osobně odvezli jeho rodiče Viktor Preiss a Jana Preissová. I ona sama léta bojovala s těžkými depresemi.

   

  Martin Preiss
  Martin Preiss
  Autor: Foto: D. Kundrát, P. Machan, M. Pátek

 • 3.

  Iveta Bartošová (†48) - zpěvačka

  Snad nejslavnějším pacientem, který opakovaně navštěvoval psychiatrickou léčebnu v Bohnicích, byla zpěvačka Iveta Bartošová. Ta tam byla několikrát hospitalizována po jejích pokusech o sebevraždu. A že jich bylo. Naposledy tam skončila v létě 2013 poté, co ji Josef Rychtář vysvobodil z Itálie, kam odjela se svým ochráncem Zdeňkem Macurou.

   

  Iveta Bartošová v nemocnici.
  Iveta Bartošová v nemocnici.
  Autor: P. Machan, M. Pátek

 • 4.

  Bára Basiková (53) - zpěvačka

  Zpěvačka Bára Basiková patří k těm slavným, kteří trpí maniodepresivní psychózou. "Léčím se, moc jsem se o tom nezmiňovala, ale řeším to," přiznala před lety. S nemocí bojovala několik let a na úplné dno ji dostal rozvod s Jaromírem Pizingerem. „Bohužel mě ty deprese trápí už opravdu dlouho a nějakým způsobem s tím válčím," svěřila se tehdy.

  Bára Basiková s druhým mužem Jaromírem Pizingerem
  Bára Basiková s druhým mužem Jaromírem Pizingerem
  Autor: abl

 • 5.

  Marek Vašut (55) - herec

  Herec Marek Vašut se loni stal kmotrem knihy profesora Jiřího Rabocha, který ho léčil z depresí. "On je tady nejvyšší psychiatr. Už ho znám hodně, hodně let, jako zasloužilý pacient. Chodím sem pravidelně, protože ta nemoc, které se nepřesně říká deprese, v mém případě vyžaduje kontinuální pravidelnou léčbu," přiznal Vašut na křtu. 

   

  Marek Vašut
  Marek Vašut
  Autor: abl

 • 6.

  Jiří Langmajer (49) - herec

  Depresemi trpěl i herec Jiří Langmajer. "Musím pravidelně chodit k psychiatrovi, je to pro mě nutnost,“ svěřil se v roce 2008. „Kdybych neměl zázemí, tak už bych se dávno uchlastal k smrti, protože k tomu mám sklony,“ přiznal tenkrát. Jako jeden z mnoha řešil deprese alkoholem, večírky a prací. Nakonec usoudil, že už to nejde takhle dál, a vyhledal odbornou pomoc.

   

  Jiří Langmajer
  Jiří Langmajer
  Autor: Foto od čtenáře, Blesk - Jakub Ludvík, Tomáš Vrbenský, archiv

 • 7.

  Richard Müller (54) - zpěvák

  Častým hostem v psychiatrické léčebně byl i slovenský zpěvák Richard Müller. Vážné zdravotní i psychické problémy se u něj projevily už v roce 2006, kdy navíc holdoval drogám. "Kokain ve mně vyvolává nenormální stavy úzkosti. Rozhodl jsem se s tím skoncovat. V abstinenčním období jsem škrábal zeď a vážně jsem přemýšlel, zda je lepší kabel, nebo plyn," šokoval tehdy v jednom z rozhovorů.

   

  Richard Müller v roce 2003
  Richard Müller v roce 2003
  Autor: Archiv Blesku

 • 8.

  Bára Kodetová (45) - herečka

  Herečku dostalo na úplné dno fyzické i psychické vyčerpání. Její manžel Pavel Šporcl býval často kvůli práci z domu a ona zůstala na výchovu tří dětí a péči o domácnost úplně sama. Až se z toho zhroutila. "Třetí dítě mi vzalo poslední zbytky sil a já jsem byla opravdu velmi vyčerpaná a najednou jsem rok dva nemohla téměř nic. Sotva jsem dýchala, sotva jsem šla na procházku, byla jsem často nemocná," přiznala Bára Kodetová s tím, že jí selhal imunitní systém. Musela proto vyhledat odbornou pomoc.

  Bára Kodetová promluvila o svém imunitním kolapsu, který prožila po narození své třetí dcery.
  Bára Kodetová promluvila o svém imunitním kolapsu, který prožila po narození své třetí dcery.
  Autor: Alexander Malachovský

  Fotogalerie
  30 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 12

rentierskej:

(19. 02. 2016 22:53)

dfghjk: A já myslel, že Bartošová skončila na kolejích ...vida, i blesk dokáže přijít s něčím novýn.

(19. 02. 2016 12:23)

majojo: Chybí mi informace, kolik našich současných politiků skončilo na psychiatrii nebo by tam skončit mělo. To je pro chod státu daleko významnější.

(19. 02. 2016 12:02)

hejhej: Blesk už není bilvár , ale odporná žumpa. Pan Cibulka není v léčení u psychiatrů, ale dal si jenom pauzu. Nechápu, proč je na fotce Bartošová, která byla v "ruku" psychiatrů především k vůli chlastu, jako spousta jiných "celebrit". K nim pan Cibulka rozhodně nepatří.

(19. 02. 2016 10:23)

pelagie: Bingo, přesně tak, chvílemi byl opravdu trapný .....

(19. 02. 2016 08:57)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy