Když ještě jako Naděžda Musílková studovala gymnázium v Hradci Králové, byla členkou tamějšího souboru Letecké vojenské akademie. A tam se seznámila s vášnivým pilotem Luďkem, který tam studoval Vyšší hospodářskou školu.

A protože už tam to mezi nimi jiskřilo, Naděžda odešla za Munzarem do Prahy. Na hercovo doporučení studovala na právě vzniklé loutkářské katedře na DAMU, na níž Munzar dělal herectví. Když oba dostudovali a Munzar nastoupil do Národního divadla, vzali se a narodila se jim dcera Johana (56).

Vztah ale příliš dlouho nevydržel a v roce 1964 přišel rozvod. Naděžda se v roce 1967 provdala za spisovatele a loutkoherce Ivana Krause (79), bratra herce Jana Krause (65). Za rok, v říjnu 1968, se rozhodli emigrovat. Pro Munzara to ale znamenalo ztrátu příležitosti podílet se na výchově prvorozené dcery. Nesl to velmi těžce...

Fotogalerie: Pohřeb herce Luďka Munzara (†85): Tohle…
388 fotografií

Johana překvapila

Když se Munzarova dcera Johana objevila po roce 2012 na veřejnosti v České televizi, pro mnohé byla její existence velkým překvapením. Munzar o ní nikdy příliš nemluvil. „Rozvod má vždycky více důvodů. Asi to tatínkovi a mamince neklapalo. S otcem se teď už ale vídám velice často. I se sestrou Bárou a otcovou ženou Janou Hlaváčovou a jsem ráda, že jsou všichni v pořádku,“ řekla Johana na tiskové konferenci ČT, když si zahrála menší roli v seriálu Vyprávěj.

Dnes žije Johana v Německu s profesionálním fotografem Peterem Hillertem. A Naděžda s Ivanem? V zahraničí působili ve Wiesbadenu v trikovém studiu a na zájezdech divadla Velvets. Pracovali oba v TV-SWF Baden-Baden v seriálech pro děti a souběžně pak od roku 1975 už sami dva po třicet let ve Francii a v Monaku.

VIDEO: Poslední ovace v Národním: Takhle Munzara (†85) vyprovodili do hereckého nebe

Video
Video se připravuje ...

Poslední ovace v Národním: Takhle Munzara (†85) vyprovodili do hereckého nebe Lukáš Červený

Fotogalerie
270 fotografií