Zpěvačka Celeste Buckinghamová se narodila ve Švýcarsku, je ale napůl Američanka a napůl Slovenka. V patnácti letech jí rodiče dovolili přihlásit se do soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde na sebe výrazně upozornila. Na pěveckou show se sice s odstupem času dívá s vděkem vzhledem ke své kariéře. Ovšem je toho názoru, že tam byla příliš brzy.

„Já toho zpětně nelituji, ale kdybych měla děti, tak je tam nepošlu. Musely by mít minimálně osmnáct let. Já jsem na to ještě nebyla vyspělá. Jsem tomu vděčná za svou kariéru, ale je to také zasloužená práce a dřina,“ svěřila se moderátorce Daniele Drtinové (48).

Kdybych to mohla udělat znovu, asi bych ještě počkala. Mě ta soutěž úplně rozebrala, co se týká mé osobnosti, psychického a fyzického zdraví. Kvůli anorexii. Nevím, jestli je dobré dávat děti, hlavně dívky, v patnácti do televize,“ vysvětlovala svůj postoj. 

Podle mladé brunetky je na dívky všeobecně vyvíjen velký tlak, především pokud jde o vzhled. „V patnácti je příliš brzy na to, aby dívky řešily, kolik váží, jestli mají vyrážky. To podporuje negativní vnímání dívek,“ zamyslela se Celeste. Velký tlak okolí a také vlastní chápání toho, jak by měla ideální dívka vypadat, ji samotnou nakonec dohnalo až k anorexii. 

„U mě se to, naštěstí, nedostalo do takového stavu, abych musela chodit na léčení. Rodiče si toho všimli včas. Byli přísní a jsem jim za to vděčná. Při večeři jsem si, když se naši nedívali, dávala jídlo pod stolem do ubrousku, aby to vypadalo, že toho z talíře hodně zmizelo,“ popsala těžkou životní situaci. „Ve skutečnosti se všichni měníme, důležité je, že jsme zdraví, tak vzhled není potřeba tak řešit,“ dodala na toto téma.

Kromě anorexie si zažila i další nepříjemné zážitky. Vzhledem k velkému úspěchu v zahraničí měla možnost seznámit se s mnoha vlivnými lidmi. Jak ale zjistila, spousta z nich svého postavení dokáže zneužít. „Já sama jsem zažila sexuální obtěžování od mužů, kteří zneužívali svoji moc a peníze. Znám málo žen v mé věkové kategorii v showbyznysu, které by sexuální obtěžování nezažily,“ šokovala svým prohlášením Buckinghamová.

Většina napadených žen má podle ní problém o těchto událostech mluvit. Hlavním důvodem je strach. „Když se žena přizná k tomu, že je obětí, tak je tu stigma, že si to nějak zasloužila. Buď měla krátkou sukni, nebo je flirtovací typ. Takže se k tomu ze strachu nepřiznají. Nebo je někdy napadne, že ze strany muže jde pouze o flirtování. Tak jsem to měla já,“ reflektovala zpěvačka na slavnou americkou kauzu »Me Too«, díky které se napadené ženy začaly konečně ozývat.

V rozhovoru nakonec ještě prozradila jedno velké přání. Chtěla by miminko! „Chtěla bych být matkou. V blízké budoucnosti určitě. Je to pro mě taková ta další cesta,“ dodala pohledná zpěvačka, která v poslední době nabrala pár kilo navíc. Těhotenstvím to ale zřejmě aspoň prozatím není.

VIDEO: Co vzkázala Celeste finalistům SuperStar?

Video
délka: 03:04

Co vzkazuje Celeste finalistům SuperStar? Neposlouchejte, co vám Habera říká! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
48 fotografií