Hvězdě filmu Discopříběh hrozilo na sklonku roku 2016 ochrnutí, a tak musel podstoupit hned tři závažné operace páteře v průběhu několika měsíců. Během jednoho zákroku mu lékaři odstranili část obratle bederní páteře a nahradili ho titanem. Jeho bezútěšná situace, kdy se jeho blízcí obávali, že už se možná nikdy nepostaví na nohy, se ale v průběhu loňského roku obrátila. „Chodítko už nepotřebuje,“ raduje se jeho manželka, herečka a dabérka Jaroslava Brousková (68).

„S bederní páteří měl Láďa už dlouho problémy, potom stačilo pár pracovních úrazů a za pár let se to všechno najednou teprve pořádně ozvalo,“ připomněla si jejich trápení s tím, že naštěstí si Potměšila vzal na starost náš nejlepší spondylochirurg, prof. MUDr. Jan Štulík (51). „Pan profesor je ale zázrak, Láďu nám zachránil!“

K problémům se zády se prý přitom přidružily i další obtíže. „Aby toho nebylo málo, ještě mu museli operovat kýlu, takže to byly čtyři operace v jednom roce,“ vypočítává paní Jaroslava, dcera legendárního herce Otakara Brouska (†89) a sestra Otakara Brouska ml. (61) zvaného Ťulda. Bohužel ale odtajnila i to, že její muž musel definitivně pověsit na hřebík herecké řemeslo. Ačkoliv mu prý lékaři práci nezakázali. „Takhle výslovně ne. Důrazně mu ale doporučili, aby se šetřil.“

„A co si budeme říkat, v herectví se nedá šetřit. Záda manželovi už opravdu nedovolí hrát. Je rád, že je rád,“ popsala stav svého chotě dabérka šéfové z Kobry 11 či Dolores Umbridgeové z Harryho Pottera. „Smířil se s tím celkem dobře. Manžel s titanem v zádech chodí, a to je to nejdůležitější,“ doplnila pro Aha! Brousková, která je s Potměšilem už šestačtyřicet let.

Sám představitel majora Maisnera z filmu Byl jednou polda či doktora Čížka z Ordinace v růžové zahradě svůj zdravotní stav ani konec kariéry komentovat nechtěl. „Nezlobte se, ale já jsem stále v rekonvalescenci a ještě dlouho budu. Dám vám ale manželku,“ omluvil se po telefonu Ladislav.

VIDEO: Potměšil začal znovu chodit! A Krajčo píše pro Gotta!

Video
délka: 03:28.66

Potměšil začal znovu chodit! A Krajčo píše pro Gotta! Luboš Procházka, Lukáš Červený

 

Fotogalerie
43 fotografií