Smrt mladého a talentovaného člověka plného plánů do budoucna je srdcervoucí v každém případě, avšak o to více, když se jí možná dalo předejít. Aleš před pěti lety rakovinu už jednou porazil, když mu vyoperovali malý nádor. Jenže uvěřil, že je vyléčený, a návrat zákeřné choroby podcenil. 

Proč ho k pravidelným kontrolám nedonutila milující rodina? „On nám vždycky přísahal, že půjde,“ prozradila deníku Aha! jeho zdrcená sestra Kateřina. „A pak říkal, že byl, abychom mu s tím furt dali pokoj,“ dodává s tím, že Aleš zřejmě chtěl věřit, že je vyléčený.

Teď se Kateřina rozhodla apelovat na všechny lidi, kteří si v minulosti onkologickým onemocněním prošli a podceňují jej třeba stejně jako Aleš, aby se o sebe starali. Jeho smutný příběh může svým varováním zachránit mnoho životů. „Celý život se snažil lidem pomáhat, žebrákům na ulicích dával své poslední peníze. Bylo v něm obrovské dobro. Je důležité, aby lidé jeho příběh znali, a svým varováním pomáhal dál,“ pláče sestra. 

Kubát podlehl v noci z 25. na 26. prosince otravě krve z prasklého nádoru, o kterém se dozvěděl ten den ráno. „Vánoce jsme trávili u rodičů v Chrudimi. Aleše pobolívalo břicho, jenže myslel si, že to je jen žlučník nebo že něco špatného snědl. Na Boží hod ráno nám ale říká, pojďte sem, já to mám nějaký tvrdý. Odjeli jsme s ním okamžitě do nemocnice a tam mu po ultrazvuku sdělili, že má metastáze a veliký nádor na ledvinách,“ prozradila Kateřina už o víkendu. Začala se plánovat léčba, jenže ještě ten den Aleš zemřel…

Fotogalerie
17 fotografií