Se syny se po několika týdnech viděl hokejista na první svátek vánoční, tedy 25. prosince, a to i s jejich babičkou Květou, která do Kanady rovněž odletěla. Rozsah jejich styku rovněž určil kanadský soud, a to odlišně, než si představovala Vondráčková. „Neboť ta nesouhlasila, aby synové byli s otcem a babičkou přes noc,“ uvedla pro Blesk Plekancova právnička Radoňová.

Hokejista podal žalobu, jejímž předmětem je návratové řízení podle haagské úmluvy o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí. Na základě toho musela zpěvačka soudu odevzdat pasy Matyáše (7) a Adama (3). „Podle klientky žaloba nedává žádný smysl a působí na ni spíše šikanózním dojmem. Klientka i s dětmi zůstává celou dobu na jednom místě a v prostředí, kde její děti (a děti pana Plekance) vyrostly, mají zázemí, kamarády i kroužky. Jediný, kdo odjel, je jejich otec,“ vzkázal prostřednictvím Lucie její právní zástupce JUDr. Petr Machálek.

Podle Plekancovy právničky Mgr. Lenky Radoňové se ale jedná o zcela běžný postup. „Pan Plekanec podal naprosto standardní návrh pro případ, že se jeden z rodičů, bez souhlasu druhého rodiče, svévolně zdržuje s nezletilými dětmi v místě, se kterým druhý rodič nesouhlasí. Matka dětí nebyla nikdy nikým obviněna z únosu!“ vyvrací Radoňová nařčení Vondráčkové, které zveřejnila před Vánocemi na sociální síti.

V něm zpěvačka reagovala na Plekancovo prohlášení, ve kterém si postěžoval, že děti nemohou na Vánoce do Česka, a tak za nimi letí do Kanady. „Tatínek odjel dobrovolně a bez jakékoliv dohody rodičů (původně měl zůstávat v Kanadě do konce června příštího roku) sám do ČR, takže sám opustil rodinu a místo, kde žijí a vyrůstají jeho děti, takže nese následky tohoto odloučení (z jeho vůle), nicméně může své děti kdykoli navštěvovat,“ dodal pro Blesk Machálek. To ale podle Radoňové není pravda. „Dlouhodobě nebylo možno dosáhnout naplnění původních dohod s paní Lucií Plekancovou Vondráčkovou, nejen o místě pobytu dětí, škole, ale i o styku otce o Vánocích a následných vánočních prázdninách kvůli absenci komunikace matky a ignorování i písemných návrhů od otce!“

Děti kvůli Plekancovi přišly o pasy, takže do Česka bychom na svátky stejně přiletět nemohly! Tak v kostce Lucie Vondráčková reagovala na povzdech hokejisty, že ani na prázdniny nemohli synové vyrazit domů. Jenže podle informací Blesku nejenže české Vánoce nebyly u zpěvačky vůbec v plánu, ale Vondráčková navíc chtěla s Matyášem a Adamem zmizet na Kubu, takže by Plekanec kluky neviděl ani v Kanadě! Až díky intervenci jeho právničky a zásahu kanadských úřadů musela Vondráčková nakonec zůstat v Montrealu. „Kanadský soud přisvědčil právo otce na styk s dětmi o Vánocích a neumožnil matce realizovat její přání trávit vánoční svátky a následné prázdniny bez otce v Kanadě a na Kubě,“ sdělila Blesku Plekancova advokátka Lenka Radoňová s tím, že Lucie už měla do Karibiku zaplacené letenky!

Fotogalerie
57 fotografií