Herečka proslulá mj. z pohádky Nesmrtelná teta neztrácí ani v požehnaném věku smysl pro humor. „Nesu, nesu koledu, uklouzla jsem na ledu! Tak tohle si teď hodně pobroukávám. Popravdě jsem upadla na schodech a poranila si kotník,“ svěřila se Blesku Bohdalová, která dorazila podpořit pacienty trpící Alzheimerovou chorobou.

Už nějaký čas je patronkou centra Home Zátiší, kde tito lidé žijí. A to hlavně proto, že tam v péči už dva roky mají i jejího prvního manžela a otce jediné dcery Simony Břetislava Staše (90).

Hledání dárků

I s ním v předvánočním čase chvíli podebatovala nad sklenkou nealkoholického piva a šálkem kávy, pro tisk byla ale ochotná mluvit leda o Vánocích. „Letos jsem chtěla kvůli zranění negruntovat, ale prostě neumím sedět v klidu a nic nedělat. Nějak mi to nejde!“ ukazovala legendární herečka pořád na nohu v plastové dlaze.

„Mám štěstí, že už nemusím běhat po obchodech a shánět dárky na poslední chvíli. Já je nakupuji už od ledna a odkládám na jedno místo. Teď jsem je všechny vytáhla a sama jsem zůstala překvapena, co jsem všechno našla!“ prozradila Jiřina, která se nejvíc o svátcích těší, že se sejde celá její rodina u jednoho stolu.

Chystá dvě večeře

Večeři připravuje pro dceru Simonu Stašovou (63) a své vnuky Marka (32) a Vojtu (24) sama. „To si nenechám vzít. Kluci tedy kapra moc nemusí, takže dělám i kuřecí řízky, ale mají stejný bramborový salát. Polévky dělám taky dvě. Rybí, kterou milujeme s mojí dcerou, a vnuci chtějí hovězí. Je to těžké s tou mladou generací, ale co by pro ně člověk neudělal,” usmívala se.

VIDEO. Zraněná Bohdalová: Před Vánoci navštívila exmanžela, nakoupila kupu dárků!

Video
délka: 01:47

Zraněná Bohdalová: Před Vánoci navštívila exmanžela, nakoupila kupu dárků! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
40 fotografií