„Jsme ve finále a už to znamená, že jsme takzvaně na bedně. Tak se to pokusíme vyhrát,“ prohlásil Jiří Dvořák krátce před vyhlášením výsledků. A stalo se. Společně s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou (27) jsou králem a královnou tanečního parketu.

A to i potom, co v týdnu prasklo, že Dvořák před 35 lety profesionálně tančil. Tříhodinové finále znamenalo pět předvedených tanců, ve kterých dost výrazně konkurenci válcoval…

Přesto vypadal při vyhlášení vítězů upřímně překvapený. „Nemám připravenou děkovnou řeč, protože jsem byl přesvědčený, že to bude Pavla, takže teď budu blekotat… Chtěl bych poděkovat své mamince a pak Jitce, která byla celou dobu vedle mě v dobrém i zlém. A potom chci poděkovat dvoum ženám, a to je moje dcera Anna, to je její zásluha z devadesáti procent, že jsem přijal tuhle nabídku. A pak bych chtěl poděkovat tomuhle stvoření, Lence, která má v sobě Dukovany, pokoru a je to výborný tanečník.“

Odpískala i rozhovory s fanoušky

Její výrazy ve tváři, které měla poté, co Marek Eben nevyhlásil její jméno a ona skončila stříbrná, značily jediné: Zklamání! Velké rozčarování a to, že porážku nečekala. O Pavle Tomicové od prvního kola obrovské množství lidí, včetně skoro všech spolusoutěžících, prohlašovalo, že ona je jejich favoritkou. Do finále StarDance podle všeho šla s pocitem, že může vyhrát.

Když přímý přenos skončil, promluvila krátce s moderátorkou Terezou Kostkovou (42), rozdala několik úsměvů a pak upalovala z parketu, kam přišli novináři a fanoušci z publika, do zákulisí. A už se nevrátila! Poté, co se osprchovala a převlékla, odjela rovnou autem na afterparty. Žádné rozhovory, žádný humor…

„Pavla Tomicová se omlouvá, ale je moc unavená,“ vysvětloval novinářům i fanouškům na parketě hlavní choreograf StarDance, tanečník Jan Onder (33).

Její slasti a strasti

Při prvním tanci, quickstepu, udělala chybu a práskla to na sebe. „Malinko jsem to změnila, ale jen na chviličku,“ přiznala se před porotou. Třetí tanec byl pro ni zase tak náročný, že z ní během hodnocení poroty crčel pot. Vyřádila se naopak v rámci posledního, freestylového vystoupení, kdy se na parketu objevil i její manžel Ondřej Malý (52), který celý večer seděl v publiku. Bylo to během scény u postele, kde se Tomicové »zdálo« o StarDance.

Co řešila s Kostkovou?

Poté, co zhasly kamery, přišla k poražené Tomicové Tereza Kostková. Nejprve ji objala a pak cosi důležitého řešily. Stěžovala si Pavla na něco? Nebo se jí za něco Tereza omlouvala? To vědí jen ony dvě!

VIDEO: Jiří Dvořák – vítěz letošního ročníku StarDance.

Video
délka: 01:14.39

Dvořák – StarDance Luboš Procházka, Aleš Brunclík

Fotogalerie
32 fotografií