Hokejista prostřednictvím svého bývalého právníka vyhlásil, že mu tuto částku dluží režisérka Martina Adamcová (52) a manželce nabídl, že jí zmíněnou sumu v rámci vyrovnání majetku postoupí. Adamcová se ovšem takovému tvrzení brání. A dojde možná i na žalobu!

Podle tvrzení z Plekancovy strany hokejista peníze na vznik filmu The Perfect Kiss (Dokonalý polibek) půjčil Adamcové, která snímek napsala, režírovala a rovněž figuruje mezi producenty.

Onen dluh je zmíněn i v návrhu rozvodového vypořádání, které Vondráčkové poslal hokejistův advokát JUDr. Michal Račok. „Můj klient je rovněž připraven postoupit vám bezúplatně v souvislosti s rozvodem vašeho manželství jeho pohledávku z půjčky vůči paní Martině Adamcové ve výši 200 000,- CAD (cca 3,4 milionu korun – pozn. red.), včetně dohodnutých úroků v sazbě 6 % p. a.,“ nabídl své manželce v dokumentu zaslaném 9. srpna.

Jenže Adamcová existenci takového dluhu popírá! „Štve mě to, pomluvy se těžko smývají a kazí mi to reputaci. Žádné osobní dluhy nemám! The Perfect Kiss byl z valné části financován kanadskou vládou, jak je uvedeno i v titulcích. Dále jsem vázána v některých obchodních smlouvách mlčenlivostí, což je v byznysu normální věc,“ zlobí se Adamcová. Bude se bránit žalobou? „Snad stačí nejdřív dopis, ne?“ říká režisérka s tím, že žaloba je až krajní možností řešení této půtky.

Už dříve argumentovala tím, že pokud nějaká půjčka proběhla, tak ne pro ni, ale pro firmu Stanislava Dvořáka (47), Lucčina – nyní už rovněž bývalého – producenta. „Luna studios panu Plekancovi žádné peníze nedluží,“ znělo ale ihned z firmy. Sám Dvořák prý už nad snímkem i někdejšími kolegy zlomil hůl. „Dluhy Martiny Adamcové s naší firmou nesouvisí,“ řekl nyní po návratu z Montrealu webu extra.cz.

Každý tak teď tvrdí něco jiného, Plekanec však peníze jistě někomu nepůjčil jen tak a jistě na vše existuje smlouva. Uvidíme, komu zůstane v ruce »černý Petr« s povinností vrátit dluh 3,4 milionu plus úroky k němu sjednané.

Právnička Tomáše Plekance, kterou Blesk oslovil, se od tvrzení Martiny Adamcové distancuje.

„Část návrhu na vypořádání manželů Plekancových jako první zveřejnil na své sociální síti pan František Vondráček (dle informací z tisku obchodní partner paní Adamcové), nikoliv Tomáš Plekanec nebo jím zplnomocněný právní zástupce,“ uvedla Mgr. Lenka Radoňová s tím, že disponuje plnou mocí k zastupování hokejisty s platností od 1. září 2018.

Mediální přestřelka mezi Adamcovou a Plekancovým původním právníkem Michalem Račokem se přitom rozhořela až 3. září. Radoňová o dva dny později uvedla, že Plekanec „uzavřel třístrannou smlouvu o půjčce“ a dodala, že „dlužníkem je mně neznámá kanadská společnost, třetí strana smlouvy je další mně neznámá společnost, která sama sebe označuje za producenta filmu The Perfect Kiss.“

Fotogalerie
32 fotografií