Na Tišnov totiž na konci druhé světové války 8. května 1945 padla bomba. Otec byl učitel a varhaník. Zřejmě po něm Aleš podědil hudební vlohy.

Už v základní škole začal hrát na housle a na gymnáziu propadl kytaře. Po vojně odešel do Brna, kde se poznal s Petrem Ulrychem (74) a skupinou Vulkán. „Napadlo mě elektrifikovat cimbál a přidat ho do kapely,“ prozradil před pěti lety sám Aleš. Pak se k Vulkánu přidaly Martha (72) a Tena (70) Elefteriadu. Sourozenci Ulrychovi odešli do skupiny Atlantis, Aleš začal psát písničky pro Marthu a Tenu a založil Skupinu Aleše Sigmunda. Na konci 70. let pak odešel do Prahy. Dostal práci v hudebním vydavatelství Panton.

„Písničky už jsem psal spíš nárazově, pro Ivana Mládka, Viktora Sodomu, Pavla Sedláčka a Karla Černocha, ale složil jsem muziku ke spartakiádě 1980 a 1985, a hlavně jsem se vrátil ke kytaře. Vydal jsem asi deset instrumentálních alb,“ pochlubil se Sigmund v jednom z posledních rozhovorů.

Sigmund se svou stříbrnou toyotou vyletěl ve středu 7. listopadu odpoledne ze silnice u Klučenic na Příbramsku a v plné rychlosti narazil do stromu. Jelikož se podle informací Blesku v poslední době léčil kvůli depresím, navíc měl těžce nemocnou manželku, která musela být umístěna v ústavu, policie pracuje také s vyšetřovací verzí, že to mohla být sebevražda.

Fotogalerie
13 fotografií