V šoku je i producent a textař Ivan Rössler (72): „V pondělí jsem Alešovi volal, abych ho pozval na třináctého listopadu do pražské Hybernie na vzpomínkový koncert na zesnulé kamarády. Teď tam budeme vzpomínat i na něj...“ řekl Blesku zdrceně.

Sigmund se svou stříbrnou toyotou vyletěl ve středu odpoledne ze silnice a v plné rychlosti narazil do stromu. Napřed se ho snažili vrátit do života kolemjedoucí řidiči. „V oživování těžce zraněné osoby pokračovali hasiči a po příjezdu lékař ZZS. Přes veškerou snahu se nepodařilo řidiče zachránit,“ sdělila Petra Effenbergerová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Aleš se v poslední době léčil kvůli depresím. Navíc měl těžce nemocnou manželku, která musela být umístěna v ústavu. Policie nyní zkoumá, jak vlastně došlo k nehodě. Nedá se totiž vyloučit ani možnost, že už toho na něho bylo moc a rozhodl se věci řešit fatálním způsobem!

Server Pribram.cz k informaci o nehodě dokonce užil titulek: »Nárazem do stromu ukončil svůj život řidič na Příbramsku «, co by mohlo nasvědčovat sebevraždě, ale nijak nenastínil. „Těžko pochopitelné. Jezdím tam skoro denně, nenapadlo by mě, že se tam člověk může zabít. Uvidíme, co řekne šetření...“ okomentovala místní řidička Dagmar K. tragický příběh.

„Nějak mě opustila slova,“ napsala ke smrti přítele zdrcená Martha Elefteriadu na sociální síť. Skladatel pro ni a její sestru napsal například hity Od zítřka máme dovolenou, Srdce na dlani a Je to on.

Aleš Sigmund pracoval v letech 1975 až 1985 jako redaktor hudebního vydavatelství Panton. Později založil vydavatelství EDIT, které pak v letech 1990 až 1993 vedl. Jeho hudební začátky jsou spojeny s brněnskou hudební skupinou Vulkán. Jako skladatel a kytarový interpret je velmi dobře znám i díky řadě líbivých kytarových instrumentálek, jež vyšly na několika samostatných LP deskách (Pepřenka, Téměř léto, Kytarové vzpomínky). Pro Ivana Mládka (76) napsal písničku Ve Špindlerově Mlýně.

Fotogalerie
15 fotografií