Nemoc u zpěvačky ze známého sesterského dua Martha a Tena propukla dřív než u Slavíka. Podle lékařů a blízkých za rakovinu mohl stres, způsobený smrtí matky, následným pobytem v dětských domovech i krach manželství v roce 1985.

„Bylo mi sedmatřicet let a rozhodla jsem se, že budu samoživitelka, přestože jsem vůbec nevěděla, co výchova a péče o dvojčata bude obnášet,“ zavzpomínala zpěvačka na těžké období, kdy si nepřipouštěla, že bude jednou bojovat o život. „Ta moje nemoc začala takovým záhadným způsobem, že jsem za rok zhubla asi dvacet kilo. V dekoltu se mi udělala velká tvrdá boule, šla jsem na vyšetření, kde zjistili, že to není pozitivní,“ zavzpomínala zpěvačka.

V tu chvíli se jí ulevilo, ale... „Jednoho krasného dne jsem opuchla v celém obličeji tak, že jsem nepoznala sebe samu! Odvezli mě do nemocnice, tam mi udělali různá vyšetření a nakonec jeden mladý doktor řekl, že mám Non-Hodgkinův lymfom,“ svěřila Tena, která s rakovinou začala bojovat v roce 2010. „Je to pět let, co jsem v uvozovkách zdravá. Ta nemoc se může vrátit a nemusí, cítím se ale zdravá. Každý rok chodím na kontroly,“ svěřila zpěvačka ve své 13. komnatě, která se vysílá dnes večer na ČT1.

Fotogalerie
11 fotografií