Karel Gott  kvůli rakovině mízních uzlin nemohl dlouho koncertovat a myšlenka na to, že po uzdravení bude moci znovu vyjít na pódium, mu pomáhala v boji se zákeřnou nemocí. „Hlavně jsem věřil, že se navrátím. Chtěl jsem jít zase od začátku. Nejdřív jsem se vrátil na klubovou scénu a potom po malých krůčcích přišel koncert v Divadle Hybernia. Začínal jsem pomalu a zkoušel síly, kam až mohu zajít,“ vysvětluje Slavík deníku Aha, jehož návrat na pódia začal v Praze koncertem, který měl motto: » Stále naživu«!

Je vidět, že pro Karla jsou fanoušci ten nejlepší lék! Po čtyřech letech si letos troufl vystoupit v O2 aréně, která je pro 16 tisíc lidí. Koncert se vyprodal během pár hodin. Po deseti dnech, které strávil v nemocnici, si to hned namířil do Obecního domu. A v jeden den poklekl ke hvězdě se svým jménem na chodníku slávy, vystoupil na Golfistovi roku, a aby toho nebylo málo, ještě stihl zazpívat na soukromé akci. Ovšem zpěvák rozhodně polevit nehodlá a jeho program na další tři měsíce je opravdu nabitý. Čeká ho celkem sedm koncertů!

A co na zpěvákovo vražedné tempo říká lékař? „Pacienti po onkologické léčbě mohou mít řadu pozdních komplikací, souvisejících s onemocněním, ale také s komplexní onkologickou léčbou, zvláště s léčbou cytostatiky. Pacient by měl být kontrolován nejen po stránce onkologické, ale také interní, zda nemá poškozeny některé funkce či orgány. Proto je rozumné dodržovat určitý životní styl, zdravě jíst, nepřepínat se. Rehabilitovat somaticky i psychicky. Na druhou stranu, pokud se cítí na to pracovat, žít plnohodnotně jako před léčbou, a zvláště pokud je jeho práce životním posláním a náplní, je nerozumné mu v tom bránit,“ říká MUDr. Pavel Boček z urgentního příjmu FN Motol.

Video: Karel Gott promluvil z nemocnice! Lékaři brzy rozhodnou, co dál

Video
délka: 02:41.52

Karel Gott promluvil z nemocnice! Lékaři brzy rozhodnou, co dál Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
54 fotografií